Наші молоді вчені на міжнародній конференції в Японії

Наші молоді вчені на міжнародній конференції в Японії

У період з 20 по 25 жовтня 2018 року к.т.н., асистент Бурмак А. П. та аспірант Круглов І. О. приймали участь в 14th International Conference on Atomically Controlled Surfaces, Interfaces and Nanostructures (ACSIN-14) & 26th International Colloquium on Scanning Probe Microscopy (ICSPM26), яка відбулася у м. Сендай (Японія). Вченими кафедри фізики металів були представленні постерні доповіді за результатами наукових досліджень проведених спільно із вченими з RIKEN SPring-8 Center, Japan Synchrotron Radiation Research Institute (JASRI) та National Institute for Materials Science (NIMS):

- Formation of Metastable States in V and V/Ag Thin Films.

- The Effect of Low-Energy Ar Ion Bombardment on the Diffusion and Oxidation of Ni/Cu/Cr and Ni/Cu/V Thin Films.

Також А. П. Бурмак на запрошення Інституту фізико-хімічних досліджень «RIKEN» відвідав центр синхротронного випромінювання SPring-8, прийняв участь у науковому семінарі, де зробив доповідь на тему: «Corrosion behavior of the 2024 aluminum alloy surface after mechanical alloying with iron by ultrasonic impact treatment».

 

 
     
                    

 

Вітаємо колегу – старшого викладача, к.т.н. І.А. Владимирського

ПОЗДОРОВЛЯЄМО!

 

 

Вітаємо колегу – старшого викладача, к.т.н. І.А. Владимирського із призначенням стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених!

 

Успіхів і нових наукових досягнень, шановний Ігоре Анатолійовичу !

 

(P.S.Підстава – Постанова президії Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки від 05 листопада 2018 року №7.)

 

Відкритий день для школярів, конкурс « Polyteco Україна 2018-2019»

Відкритий день для школярів

Конкурс « Polyteco Україна 2018-2019»

 

18.10.2018 в рамках Відкритого дня для школярів відвідування конкурсу « Polyteco Україна 2018-2019» Балахоновою Н.О. була представлена презентація та проведений майстер-клас «Вимірювання твердості кристалів за шкалою Мооса». Зацікавленим школярам Шаповаловою Н.А. та Балахоновою Н.О. було розказано докладніше про перспективи навчання на кафедрі.

 

   

 

Вітаємо доцента кафедри фізики металів Л.Д. Демченко

 

ПОЗДОРОВЛЯЄМО!

 

Вітаємо доц. кафедри фізики металів Л.Д. Демченко із перемогою (виходом у фінальну частину) в конкурсі стартап-проектів VІІ Фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2018», що відбувся 16-19 жовтня 2018 року.

 

Доц. Л.Д. Демченко разом із колегами з Інституту магнетизму НАН України, Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України та Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка НАН України на конкурсі стартап-проектів представила проект "FLAZ. Глибока переробка рослинної сировини для отримання біоактивних фармацевтичних олій".

 

В дні Фестивалю із Фондом науково-технічного розвитку імені академіка В.С. Михалевича командою проекту було підписано меморандум про інвестування проекту і його підтримку в інших формах.

 

Тож, бажаємо успіхів по впровадженню проекту в "підприємницьке" життя!

 

 

Команда-переможець FLAZ (флюїдне азотування) біля стенду проекту
на «Sikorsky Challenge 2018»

 

 

 

 

 

НАУКОВА ДОПОВІДЬ ВИПУСКНИЦІ КАФЕДРИ ФІЗИКИ МЕТАЛІВ

НАУКОВА ДОПОВІДЬ ВИПУСКНИЦІ КАФЕДРИ ФІЗИКИ МЕТАЛІВ

 

11 жовтня 2018 року випускниця кафедри фізики металів Катерина Сліпченко  представила на міжкафедральному науковому семінарі результати дисертаційної роботи «Закономірності формування структури та властивостей композитів інструментального призначення на основі кубічного нітриду бору зі зв’язками з карбідів і нітридів хрому та ванадію», виконану під керівництвом академіка НАН України д.х.н., професора Туркевича В.З.

 

Пишаємося нашою випускницею. Бажаємо успішного захисту та нових вагомих наукових досягнень!!!

    К.Сліпченко під час своєї доповіді

 

 

 

 

 

 

МЕТАЛОФІЗИКИ КПІ НА "3-й МІЖНАРОДНІЙ ШКОЛІ З МАГНОНІКИ"

МЕТАЛОФІЗИКИ КПІ НА
"3-й МІЖНАРОДНІЙ ШКОЛІ З МАГНОНІКИ"

("3rd International Advanced School on Magnonics 2018")

 

17-21 вересня 2018 року в Київському політехнічному інституті ім. Ігоря Сікорського відбулася "3-тя Міжнародна Школа з магноніки", в роботі якої взяли участь близько 20-ти вчених України та більше 60-ти вчених-фізиків із зарубіжних країн (Німеччини, Великої Британії, Італії, Португалії, Польщі, Індії, США, Нідерландів, Японії).

 

В цій сфері нещодавно розпочали наукові роботи і вчені кафедри фізики металів.

 

Магноніка – нова сфера магнетизму та розділ квантової електроніки, що займається вивченням магнонного перенесення енергії або інформації в твердотільних речовинах та пристроях, що переноситься не електричним струмом, а струмом магнонів (магно́н – квазічастинка, що відповідає елементарному збудженню системи взаємодіючих спінів). На основі досягнень магнонікі, можливе створення нових типів акумуляторів енергії, пристроїв запису і зберігання інформації, магнітних головок запису і т.і.

 

  

 

Зустріч із матеріалознавцями Китаю

Зустріч із матеріалознавцями Китаю

 

 

 

14 вересня 2018 року науковий керівник кафедри фізики металів проф. С.І. Сидоренко зустрічався із матеріалознавцями провінції Дунгуань (КНР). В складі делегації, яку очолював мер м. Дунгуань Liang Weidong, увійшли колишній віце-президент Академії наук Китаю, президент Пекінського університету академік Wang Enge, керівники науково-дослідних центрів матеріалознавчого профілю.

 

Інженерно-фізичний факультет та кафедру фізики металів на цій зустрічі представляли заступник декана ІФФ з наукової роботи проф. С.М. Чернега, проф. С.І. Сидоренко, був запрошений також декан Зварювального факультету проф. С.К. Фомічов.

 

   

МЕТАЛОФІЗИКИ ЗУСТРІЛИСЯ ІЗ ФІЗИКАМИ УНІВЕРСИТЕТУ м. АУГСБУРГ

МЕТАЛОФІЗИКИ ЗУСТРІЛИСЯ ІЗ ФІЗИКАМИ УНІВЕРСИТЕТУ м. АУГСБУРГ

 

З 17 вересня по 20 вересня 2018 року Інженерно-фізичнийфакультет та кафедру фізики металів відвідали вчені університету м. Аугсбург (Німеччина) проф. Манфред Альбрехт, проф. Гюнтер Беддіс та випускниця кафедри фізики металів аспірантка Наталія Сафонова.

 

Метою візиту було обговорення результатів, отриманих в ході студентами-магістрантами кафедри фізики металів виконання проектів за програмою Леонарда Ейлера Німецької служби академічних обмінів (DAAD), а також перших результатів спільного науково-дослідного проекту «Холодна гомогенізація шаруватих тонких плівок на основі Fe/Pt, індукована дифузійними процесами», який фінансується Німецьким дослідницьким фондом (DFG) і в даний час виконується вченими і аспірантами кафедри фізики металів.

 

З боку кафедри фізики металів у зустрічах з проф. М. Альбрехтом взяли участь науковий керівник кафедри проф. С.І. Сидоренко, проф. Ю.М. Макогон, проф. С.М. Волошко, к.т.н. І.А. Владимирський, ст. викладач С.І. Конорев, к.т.н. Т.І. Вербицька, студенти-магістранти та аспіранти.

 

Під час візиту проф. М. Альбрехт презентував наукові розробки університету м. Аугсбург в області фізики магнітних наноматеріалів, був ознайомлений з науковим доробком вчених-матеріалознавців кафедри фізики металів, відвідав лабораторії, мав наукові зустрічі зі студентами та молодими вченими кафедри фізики металів.

 

Фоторепортаж віддзеркалює перебіг спільного наукового семінару вчених КПІ ім. Ігоря Сікорського та університету м. Аугсбург.

 

 
     
 
     
                           
TOP