Стажування С.І. Конорева та М.М. Федорова в університеті міста Хуєйчжоу (Китай)

З 27 лютого по 27 березня 2016 року співробітники кафедри фізики металів НТУУ "КПІ" - учений секретар кафедри С.І. Конорев та магістрант М.М. Федоров перебували відрядженні на факультеті електроніки університету міста Хуєйчжоу (Китай) в рамках спільного міжнародного проекту.

Співробітництво з української сторони було організовано науковим керівником кафедри фізики металів проф. С.І. Сидоренком, який також перебував в університеті м. Хуєйчжоу з 27 лютого по 5 березня. Під час свого візити до Китаю С.І. Сидоренко провів детальне обговорення проекту з проф. Weiping Gong з факультету електроніки, яка є ініціатором співробітництва зі сторони університету м. Хуєйчжоу.

В ході виконання проекту співробітниками кафедри фізики металів проведено моделювання фізичних процесів, що відбуваються на інтерфейсах в контактах сонячних батарей. Для цього нашим колегам було надано доступ до одного з найбільших та найпотужніших суперкомп’ютерів у світі – Tianhe II.

Також М.М. Федоровим та С.І. Коноревим протягом відрядження опанувано роботу з програмним забезпеченням, що використовується для моделювання фізичних та хімічних процесів на атомному рівні в рамках різних підходів – молекулярної динаміки та моделювання з перших принципів. Було проведено розрахунок термодинамічних, дифузійних та електрофізичних параметрів в контактах сонячних батарей. За результатами відрядження співробітники кафедри підготували тези доповідей на міжнародну конференцію E-MRS Fall Meeting 2016 та наразі готують до випуску наукові статті за проблематикою досліджень.