Професор кафедри фізики металів Ю.М. Макогон зі своїми студентами К. Сліпченко та В. Костенко на фоні центрального входу університету  м. Аугсбург

Університет Аугсбурга – один з наймолодших німецьких державних вузів, кампус якого розміщено практично в центрі Аугсбурга, третього за величиною міста Баварії.

Вид на дослідницький корпус  університету м. Аугсбург

Сучасний архітектурний ансамбль університету, де проходило моє наукове стажування, гармонійно вписується в мальовничу паркову зону ─ улюблене місце відпочинку студентів цього вузу.

В перший тиждень перебування в Uni-Augsburg нами було зроблено доповідь  “The formation L10phase in Fe50Pt50and [Pt/Fe]x4  films on SiO2/Si(001) and Al2O3 substrates“  за результатами проведених досліджень  в НТУУ”КПІ”.

Доповідь студентки кафедри фізики металів К. Сліпченко

Колегами з  університету Uni-Augsburg була надана можливість роботи на сучасному обладнанні: установці для швидкісного відпалу, атомно-силовому та магнітно-силовому мікроскопі, SQUID магнітометрі.

Студентка К. Сліпченко підчас проведення вимірів на атомно-силовому мікроскопі, в той час, як В. Костенко проводить виміри на магнітометрі SQUID

Нам випала унікальна можливість працювати та консультуватись з фахівцями, що займаються розробкою та дослідженням нових матеріалів для магнітного запису інформації –Dr. G. Beddies (TU-Chemnitz), Prof. Dr. M. Albrecht,  Dr.  A. Liebig, B. Hebler, M. Lindorf, D. Mitin, D. Nissen, W. Reinbach, N. Safonova (all Uni-Augsubrg)

Дослідницька група Prof. Dr. M. Albrecht з задоволенням ділилась не тільки науковими досягненнями, а і цікавими історіями, традиціями з життя німців.

Вільний час ми проводили, дізнаючись більше про історію Баварії і міста Аугсбурга, гуляючи вулицями, відвідуючи музеї. Побували в замку Норшвайнштайн поблизу містечка Ф'юсен, недалеко від австрійського кордону.

Внутрішній дворик музею Максиміліана. На фоні виду з замку Норшвайнштайн

Висловлюю щиру подяку кафедрі фізики металів НТУУ ”КПІ” та особисто професору Ю.М. Макогону за неоціненний досвід: Наука – це цікаво!

Катя Сліпченко, студентка групи ФМ-61,

кафедра фізики металів ІФФ