Спільний науковий проект програми шведського інституту VISBI "Тонкі металеві плівки - взаємодія структурної дифузії та границь".

Проект присвячений дослідженням тонких металевих плівок та взаємодії структурної дифузії та границь.

Партнер кафедри фізики металів - Швеція, Уппсальський Університет, м. Уппсала, лабораторії Ангстрема.

Термін виконання: 2009-2011.

Відповідальні виконавці: від кафедри фізики металів - проф. Волошко С.М. (тел. +38044-4549770), від Уппсальського Університету - проф. Адріан Ренні.

Сумісний науково-дослідницький студентський українсько-німецький проект за грантом №50744282 ДААД ім. Леонарда Ейлера.

Проект присвячений наступним дослідженням:

- формування оптимального структурно-фазового складу тонких силіцидних плівок на монокристалічному кремнії як різних функціональних елементів мікроприладів та мікросхем;
- формування стабільних нанорозмірних магнітних плівок FePt для надвеликої щільності запису і збереження інформації;

- формування фазового складу і структури в нанорозмірних плівках на основі скуттерудита CoSb3 - функціональних елементах термоелектрики.

Партнер кафедри фізики металів - кафедра фізики поверхні Технічного університету м. Хемніц, Німеччина.

Термін виконання 06.2010-06.2011.

Виконавці: від кафедри фізики металів - проф. Макогон Ю.М. (тел. +38044-4068218), від кафедри фізики поверхні Технічного університету м. Хемніц - проф. G.Beddies

Міждержавна програма Українсько-Угорський науково-технічного співробітництва

Двохсторонній Українсько-Угорський проект№ М/84-2009 "Формування і стабілізація нанорозмірних плівок силіциду NiSi на монокристалічному кремнії".

Проект присвячений дослідженням по формуванню і стабілізації нанорозмірних плівок силіциду NiSi на монокристалічному кремнії.

Партнер кафедри фізики металів - кафедра фізики твердого тіла Дебреценського Університету, м. Дебрецен, Угорщина.
Термін виконання 2009-2010.
Виконавці: від кафедри фізики металів - проф. Проф. Макогон Ю.М.(тел. +38044-4068218), від кафедри фізики твердого тіла Дебреценського Університету - проф. Дежо Беке.

Міждержавна програма Українсько-Польський науково-технічного співробітництва
Двохсторонній Українсько-Польський проект № М/215-2009 від 27 квітня 2009 року "Вплив технології синтезу та фінішної обробки на оптимізацію властивостей композиційних антифрикційних матеріалів на основі нікелю та міді".

Проект присвячений дослідженню впливу технології синтезу та фінішної обробки на оптимізацію властивостей композиційних антифрикційних матеріалів на основі нікелю та міді.

Партнер кафедри фізики металів - Варшавський Технологічний Університет (Варшавська політехніка), кафедра інженерії поверхні, Варшава, Польща.
Термін виконання 2009-2010.
Виконавці: від кафедри фізики металів - проф. Роїк Т.А. (+38044-4549773), від Варшавського Технологічного Університету (Варшавська політехніка) - проф. Конопко К.

Міждержавна програма Українсько-Польський науково-технічного співробітництва
Двохсторонній Українсько-Польський проект науково-технічного співробітництва № М/216-2009 від 27 квітня 2009 року "Вплив хімічного складу та параметрів термічної обробки на структуру та властивості нанокристалічних магнітом'яких сплавів на основі заліза".

Проект присвячений дослідженню впливу хімічного складу та параметрів термічної обробки на структуру та властивості нанокристалічних магнітом'яких сплавів на основі заліза.

Партнер кафедри фізики металів - Варшавський Технологічний Універсиет (Варшавська політехніка), кафедра інженерії поверхні, Варшава, Польща.
Термін виконання 2009-2010.
Виконавці: від кафедри фізики металів - проф. Сидоренко С.І. (+38044-4549199), від Варшавського Технологічного Університету (Варшавська політехніка) - проф. Кулик, проф. Сікорський.