Підсумки першого етапу вступних випробувань на освітню програму магістерської підготовки

ЗУСТРІЧ ІЗ ЗАСТУПНИКОМ ДИРЕКТОРА ІНСТИТУТУ МЕТАЛОФІЗИКИ Г.С. ФІРСТОВИМ

ЗУСТРІЧ ІЗ ЗАСТУПНИКОМ ДИРЕКТОРА ІНСТИТУТУ МЕТАЛОФІЗИКИ Г.С. ФІРСТОВИМ

14 липня 2017 року гостем кафедри фізики металів був випускник кафедри фізики металів, відомий вчений, заступник директора Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України д.ф.-м.н. Георгій Сергійович Фірстов.

Зустрічали Г.С. Фірстова науковий керівник кафедри проф. С.І. Сидоренко, в.о.завідувача кафедри доц. Є.В. Іващенко та заступник завідувача кафедри проф. С.М. Волошко.

В зустрічі також взяли участь помічник завідувача кафедри з міжнародних питань доц. Л.Д. Демченко та вчений секретар С.І. Конорев.

Під час зустрічі обговорювались питання співробітництва кафедри фізики металів та Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України через посилення діяльності філії кафедри фізики металів в Інституті металофізики.

Була схвалена ідея конкретизувати плани співробітництва у формі тез бесіди, що відбулася, та переліку заходів (за типом «map road») для подальшого обговорення з керівництвом ІМФ ім. Г.В. Курдюмова НАН України та деканом Інженерно-фізичного факультету.

Цього ж дня проф. С.І. Сидоренко інформував про зустріч із Г.С. Фірстовим декана ІФФ П.І. Лободу.

ПЕРСПЕКТИВА СПІВПРАЦІ ІЗ АНГОЛОЮ!

7 липня 2017 року відбулася зустріч наукового керівника кафедри фізики металів проф. С.І. Сидоренко із деканом Факультету інженерії університету Агостино Нето (Ангола) паном Хамуйела Жоакім Аугушто Геррою.

В зустрічі взяв участь професор кафедри конструювання верстатів і машин Механіко-машинобудівного інституту проф. Ю.М. Кузнецов.

Проф. С.І. Сидоренко привітав п. Хамуйела із успішним захистом докторської дисертації під керівництвом проф. Ю.М. Кузнецова. До речі, п. Хамуйела – перший доктор технічних наук африканських країн, який здобув ступінь доктора в Україні.

Під час бесіди обговорювались питання налагодження наукового співробітництва та підготовки кадрів для університету Агостино Нето на Інженерно-фізичному факультеті, зокрема, – на кафедрі фізики металів.

Поздоровляємо Сидоринка С.І. з медаллю за заслуги!

ПОЗДОРОВЛЯЄМО !

Науковий керівник кафедри фізики металів проф. С.І. Сидоренко нагороджений медаллю Національної академії наук України "За наукові досягнення". Вітаємо!

Першими поздоровили нагородженого Академік-секретар Відділення фізико-технічних проблем матеріалознавства НАН України акад. Леонід Михайлович Лобанов, Голова Західного наукового центру НАН України та МОН України акад. Зіновій Теодорович Назарчук та учений секретар Відділення фізико-технічних проблем матеріалознавства НАН України Олександр Васильович Паустовський.

ЗУСТРІЧ ІЗ НАУКОВЦЯМИ ПРОВІНЦІЇ ЧЖЕНЗЯН (КНР)

26 травня 2017 року науковий керівник кафедри фізики металів проф. С.І. Сидоренко зустрівся із заступником Генерального директора n Департаменту науки та технології провінції Чжензян Wang Jia.

Обговорювались перспективи науково-технічного співробітництва, спільних наукових проектів – цікавих для вчених кафедри фізики металів.

ВЧЕНІ КИТАЙСЬКОЇ АКАДЕМІЇ НАУК – ГОСТІ КАФЕДРИ ФІЗИКИ МЕТАЛІВ

24 травня 2017 року науковий керівник кафедри фізики металів проф. С.І. Сидоренко провів зустріч із науковцями Шеньженьського інституту сучасних технологій Китайської академії наук.

Обговорювались питання налагодження наукового співробітництва із вченими і вченими Китайської академії наук.

В зустрічі взяли участь декан Факультету біомедичної інженерії проф. В.Б. Максименко та декан Факультету електроніки проф. В.Я. Жуйков.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ НОВОГО ЕЛЕКТРОННОГО МІКРОСКОПУ

25 травня 2017 року в аудиторії імені В.Н. Гриднєва (ІФФ) відбулася важлива подія – презентація настільного електронного мікроскопу HITACHI Miniscope TM3030.

Даний захід проходив в рамках програми "Рік Японії в Україні", за сприяння Посольства Японії в Україні та за особистої участі Й.В. Посла Японії в Україні пана Шігекі Сумі.

Під час презентацій було представлено лекції-практикуми з використанням даного настільного електронного мікроскопу, в який всі присутні могли наживо побачити структуру і будову матеріалів і біологічних об’єктів.

Було прочитано дві лекції – для студентів кафедри фізики металів та для школярів – членів Малої академії наук України, які проявляють зацікавленість до перспективи навчання на Інженерно-фізичному факультеті.

Захід відкрив вітальним словом Й.В. Надзвича

йний та Повноважний Посол Японії в Україні пан Шігекі Сумі, якого супроводжували проректор з міжнародних зв'язків проф. С.І. Сидоренко, заступник проректора з міжнародних зв'язків Є.І. Поліщук та директор Українсько-Японського центру КПІ ім. Ігоря Сікорського К.О. Луговська.

Фоторепортаж віддзеркалює найбільш важливі епізоди заходу

УКРАЇНСЬКО-ГРУЗИНСЬКИЙ ПРОЕКТ В ГАЛУЗІ МЕТАЛУРГІЇ-МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА

18 травня 2017 року відбулася презентація спільного українсько-грузинського проекту "Словник металургійних термінів (українсько-грузинсько-російсько-англійсько-німецько-французький)".

Це – унікальний проект, який не має аналогів у світовій науці, відбувся за підтримки Президента НАН України академіка Б.Є. Патона та Президента НАН Грузії академіка Г. Квесітадзе, який розробила група видатних вчених наших країн на чолі із академіком НАН України та Російської академії природничих наук проф. Г.В. Кашакашвілі, директором Українського мовно-інформаційного фонду НАН України академіком НАН України проф. В.А. Широковим, та член-кореспондентом НАН України В.А. Мазуром.

Видання шестимовного "Словника металургійних термінів" має видатне значення. Це – можливість поглибити порозуміння і співпрацю металургійно-матеріалознавчої спільноті України та Грузії, одночасно сприяючи їхній успішній інтеграції до сучасного міжнародного наукового простору.

КПІ ім. Ігоря Сікорського на цьому заході представляли член-кореспонденти НАН України по Відділенню фізико-технічних проблем матеріалознавства проф. П.І. Лобода та проф. С.І. Сидоренко.