В рамках проекту співпраці між НТУУ «КПІ» та Університетом м. Хуейчжоу двоє представників кафедри фізики металів  – аспірант Федоров М.М. та старший викладач Конорев С.І. – були відряджені до Китаю.

Кампус Університету м. Хуейчжоу (вигляд з сусідньої гори). На передньому плані навчальні корпуси, на задньому – гуртожитки

Основною метою роботи було комп’ютерне моделювання для прогнозування властивостей нових матеріалів. Для цього їм було надано доступ до обчислювального кластера TianHe-II, який у 2015 займав перше місце у міжнародному списку суперкомп’ютерів ТОР500. Для розрахунків застосовувалось програмне забезпечення як із закритим (VASP) так і з відкритим (Abinit, LAMMPS) кодом.

Аспірант Федоров М.М. на робочому місці. Більше моніторів богу моніторів

Кожен робочий день починався з аналізу даних тестових розрахунків, обрахованих персональними комп’ютерами за ніч. Потім починався процес постановки задачі вже для суперкомп’ютера, щоб не витрачати цінні розрахункові години. А поки він рахує, можна було зайнятись автоматизацією процесу та вивченням літератури за темою дослідження.

Загалом місяць відрядження пройшов успішно – за отриманими результатами подано двоє тез на міжнародну конференцію у Страссбурзі, Франція та готується до публікації дві статті.

Ну і куди ж без відпочинку :)

Екскурсія на гору Lofushan

Велосипедна прогулянка на озері HongHua

Виїзд за місто, організований китайськими колегами. На фото Конорев С.І. та Mr. Li

Також під час відрядження нашим колегам пощастило два дні бути гостями під час Тижня міжнародної науково-технічної співпраці у м. Дунгуань, де вони відвідали виставку та прослухали доповіді представників науково-дослідних інститутів з усього світу.

Доповідь незалежного аналітика Ulrich Sendler «German «Industrie 4.0» and China’s Industry Transformation»