МЕТАЛОФІЗИКИ КПІ НА
"3-й МІЖНАРОДНІЙ ШКОЛІ З МАГНОНІКИ"

("3rd International Advanced School on Magnonics 2018")

17-21 вересня 2018 року в Київському політехнічному інституті ім. Ігоря Сікорського відбулася "3-тя Міжнародна Школа з магноніки", в роботі якої взяли участь близько 20-ти вчених України та більше 60-ти вчених-фізиків із зарубіжних країн (Німеччини, Великої Британії, Італії, Португалії, Польщі, Індії, США, Нідерландів, Японії).

В цій сфері нещодавно розпочали наукові роботи і вчені кафедри фізики металів.

Магноніка – нова сфера магнетизму та розділ квантової електроніки, що займається вивченням магнонного перенесення енергії або інформації в твердотільних речовинах та пристроях, що переноситься не електричним струмом, а струмом магнонів (магно́н – квазічастинка, що відповідає елементарному збудженню системи взаємодіючих спінів). На основі досягнень магнонікі, можливе створення нових типів акумуляторів енергії, пристроїв запису і зберігання інформації, магнітних головок запису і т.і.