Контакти

Новини


21 вересня в Інституті матеріалознавства та зварювання ім. Є.О. Патона урочисто пройшов День першокурсника!

Вперше цей день відмічався не на Площі Знань, серед колон першокурсників усіх факультетів, а в Громадській платформі «Колізей» з дотриманням протиепідеміологічних заходів.  Після вітальних слів директора ІМЗ ім. Є.О. Патона Лободи П.І. та заступника директора з виховної роботи Дудки О.І. першокурсників-металофізиків з їхнім першим днем у стінах КПІ привітала завідувач кафедри фізики металів Волошко Світлана Михайлівна та викладачі цієї кафедри.

Світлана Михайлівна зазначила, що і для абітурієнтів та їхніх батьків, і для викладачів кафедри рік був достатньо важким. Тому кожен повинен дбати про своє здоров’я та поступово вливатись у лави студентів кафедри.

Куратор групи, Франчік Наталія Володимирівна, ознайомила студентів із нормативними документами КПІ та внутрішніми правилами поведінки в аудиторіях та у гуртожитку.   Попереду у першокурсників – обрання старости, вибір секцій з фізичної підготовки, постанова на військовий облік та занурення у самостійне студентське життя. Викладачі кафедри бажають їм швидкої адаптації та пропонують свою допомогу, як у вирішенні організаційних проблем, так і у опануванні вищої математики та фізики


15 вересня 2020 р. у дистанційному форматі з використанням додатку Zoom відбулося засідання кафедри фізики металів, на якому було заслухано звіти аспірантів кафедри першого, другого та третього року навчання:

Могилка В.В.  (науковий керівник – професор Волошко С.М,),

Макушка П.В. (науковий керівник – професор Макогон Ю.М.),

Солдатенко О.М. (науковий керівник – доцент Філатов О.В.),

Шаміса М.Н. (науковий керівник – професор Макогон Ю.М.).

Кожен із доповідачів проінформував співробітників кафедри щодо виконаних досліджень, доповів про стан готовності розділів дисертації, озвучив  кількість публікацій у фахових виданнях і збірниках тез доповідей міжнародних конференцій, що індексуються міжнародними науково-метричними базами даних.

Заслухано висновки наукових керівників.

Індивідуальний план всіх аспірантів кафедри визнано виконаним у повному обсязі, що було затверджено відкритим голосуванням науково-педагогічних працівників кафедри.


У четвер 27.08.2020 та вівторок 01.09.2020  відбулись засідання кафедри фізики металів, які, в основному, були присвячені організації та проведенню освітнього процесу в умовах епідемії COVID-19!

Обговорені шляхи реалізації наказу 7/148 від 21.08.2020 «Про заходи щодо  організації та проведення освітнього процесу в осінньому семестрі  2020/2021  навчального року» та необхідність дотримання умов адаптивного карантину. Розглянуті кадрові питання та призначені куратори студентських груп. Підведені підсумки результатів моніторингу інформаційних ресурсів за останні два тижні та окреслений подальший план висвітлення діяльності кафедри у соціальних мережах. Заплановані організаційні заходи для першокурсників.
Завідувач кафедри Волошко Світлана Михайлівна привітала всіх співробітників із Днем Знань та початком навчального року.


Співробітники кафедри фізики металів щиро вітають своїх студентів з початком навчального року – 1 вересня!

Почався він з дистанційного навчання для студентів 2-4 та 6-х курсів. Вперше ми будемо знайомитись із своїми першокурсниками онлайн, а не в теплому колі керівництва кафедри, кураторів та студентських кураторів. Маємо надію, що людство переможе COVID-19 і аудиторії знов наповняться молоддю, що прагне опанувати секрети створення сучасних матеріалів. А зараз просто згадаємо урочисті моменти вручення студентських квитків та залікових книжок першокурсникам, які вже здобули горде звання магістрів із матеріалознавства.


Одним з перспективних видів обробки металевих матеріалів, яка дозволяє істотно покращувати їхні експлуатаційні характеристики, є ультразвукова ударна обробка!

За цим напрямком досліджень на кафедрі фізики металів працює окрема наукова група.  

Пропонуємо вашій увазі відео сюжет Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, присвячений цьому актуальному напрямку сучасного матеріалознавства.  


ЦІ СКОРБОТНІ ДНІ МИ СХИЛЯЄМО ГОЛОВИ ПЕРЕД СВІТЛОЮ ПАМ’ЯТТЮ БОРИСА ЄВГЕНОВИЧА ПАТОНА …

 Президент НАН України, академік Б.Є. Патон
та ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського, академік М.З. Згуровський біля щойно відкритого скульптурного портрету академіка В.Н. Гриднєва – ректора КПІ в 1952-1955 роках, директора Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова в 1955-1985  роках, засновника в КПІ підготовки фахівців за спеціальністю “Фізика металів”.

Після церемонії відкриття скульптурного портрету академіку В.Н. Гриднєву Борис Євгенович Патон відвідав кафедру фізики металів.

З глибокою повагою і вдячністю – пам’ятаємо…


Чи насправді шамани викликають дощ? 

Що відповідають на це фізики? Дивимось черговий коментар нашого експерта Олександра Фiлатова. Хоча Олександр викладає на кафедрі фізику твердого тіла, але може пояснити i явища, пов’язані з рідкими речовинами, якщо питає канал 1+1!


З детальною iнформацiєю про новостворений Iнститут матерiалознавства та зварювання ім. Є.О. Патона
можна ознайомитись за посиланням:

https://drive.google.com/file/d/1GNkj57z1mNk8Nbq11-LkCJBpzOwBHTSX/view?usp=sharing


Чи може навчання у технічному університеті бути цікавим? Так, якщо природу складних фізичних явищ пояснювати простою, зрозумілою мовою.

Знайомтеся, знаний експерт каналу “1+1”, викладач кафедри фізики металів – Олександр Філатов. Випускник нашої кафедри доктор фізико-математичних наук пояснює звичайні природні явища для початківців, як кажуть “для чайників”. Які фізичні ефекти лежать в основі цих явищ? Дивiться науково-популярні відео та обирайте найкращу освітню програму “Металофiзичнi процеси та їх комп’ютерне моделювання”.

До речі, Олександр є відомим фахівцем саме з комп’ютерного моделювання, готує бакалаврів та магістрів i ви маєте шанс особисто задати йому всі питання. Можливо це стане темою наступною телевізійної передачі.


Запрошуємо до держбюджетного навчання за найдефіцитнішою спеціальністю 132 «Матеріалознавство», освітня програма «Металофізичні процеси та їх комп’ютерне моделювання», яка вважається елітарною і високо цінується у світі.

Ми поєднуємо навчання з науковою роботою, яка дає поштовх до розробки нових технологій.
Технології, розроблені фахівцями кафедри фізики металів, переходять із наших лабораторій – до літаків та космічних апаратів, пристроїв наноелектронiки та спiнтронiки, у сільське господарство, до криміналістичних центрів, до наукових закладів Японії, Швеції, Німеччини, Польщі, Китаю та інших країн.
Приєднуйся до команди матеріалознавців, яка змінює світ


Випускники кафедри фізики металів, працюючи в передових науково-дослідних установах України і за кордоном, займаються розробкою новітніх інноваційних матеріалів для всіх галузей промисловості.

Однією з таких установ є Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова Національної академії наук України, в якому діє філія кафедри фізики металів. Приєднуйся до команди професіоналів, вступай на спеціальність 132 — Матеріалознавство.

https://youtu.be/51O0uQlRFU4

Більше цікавих відео на каналі ІМФ НАНУ:

https://www.youtube.com/channel/UCc5fDzaHrYfZo6j2H55QLLw


Запрошуємо до бюджетного навчання в магістратурі!!!

🔹Якщо у Тебе залишилась можливість подати заяву для навчання в магістратурі, то є реальна можливість здати вступне фахове випробування 25.08.2020 і навчатись за бюджетні кошти.

🔹Наша освітня програма “Металофізичні процеси та їх комп’ютерне моделювання” (спеціальність 132 – Матеріалознавство), Інститут матеріалознавства та зварювання ім. Є.О. Патона

🔹Документи можна подати сьогоднi або завтра до 18-00. Програму випробування можна подивитись на сайтi (https://kpm.kpi.ua/) кафедри фiзики металiв. Консультацiю щодо вступу та фахового випробування можна отримати за телефоном:
📲 066-511-17-32.

Навчання за нашою освітньою програмою дозволяє випускникам, поряд з традиційними для інженерів, набути уміння і навички в:

🔹 обробці та аналізі результатів експериментальних досліджень за допомогою комп’ютерних методів;
🔹 роботі в комп’ютерних мережах та з базами даних;
🔹 комп’ютерному імітаційному моделюванні фiзичних процесів та проведенні комп’ютерних експериментів;
🔹 володінні основами менеджменту та маркетингу міжнародного ринку в галузі матеріалознавства, конструкційних матеріалів та високих технологій.

📋Наші координати:
💠Кафедра фізики металів (https://kpm.kpi.ua/) на Facebook (https://www.facebook.com/kpm.kpi) | Telegram (https://t.me/kpmKPI_2019) | Instagram
(https://www.instagram.com/kpm.kpi/)📲(066) 511 17 32


Разом – до суспільства знань та інформації, до високих фізичних технологій!

 • Ми готуємо універсальних спеціалістів широкого профілю в галузі високих технологій на стику матеріалознавства, комп’ютерних наук, медицини та біології, здатних одночасно підкоряти наукові, інноваційні та комерційні вершини!
 • Ми працюємо для тих, хто йде до ВНЗ за якісними знаннями і високою кваліфікацією. Тому ми даємо глибокі багатопрофільні знання з фундаментальних, природничих, комп’ютерних, загальноінженерних, прикладних наук в поєднанні з навичками  діяльності в промисловості та в науковій сфері. Це забезпечує можливість випускникам зробити швидку кар’єру в будь-якій сфері суспільного буття!
 • Контрактна форма навчання та друга освіта на пільгових умовах (тільки для студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського) в галузі права, економіки, менеджменту, лінгвістики, соціології, біотехнологій та ін. – це вигідно для майбутнього (і недорого – за європейськими і світовими стандартами)!
 • Кафедра направляє кращих студентів на навчання на спільному українсько-німецькому факультеті з отриманням диплому двох університетів-фундаторів – Отто-фон-Геріке, м. Магдебург, та КПІ ім. Ігоря Сікорського.
 • Ми бачимо свій майбутній розвиток в залученні студентів-металофізиків до наукової роботи на кафедрі, до організації на рівні світових стандартів навчальної, наукової, організаційної роботи та міжнародної діяльності за участі молодих!
 • На кафедрі панує конструктивна, науково-домінуюча, дружня до студентів і аспірантів атмосфера. На кафедрі багато викладачів і науковців віком до 35-40 років.

Наші фахівці затребувані: серед випускників кафедри, в т.ч. – в останні роки, немає жодного безробітного. При розподілі для кожного є дві-три пропозиції працевлаштування.


Чомусь вважається, що професії, пов’язані з металами, більше пасують мужнім і сильним чоловікам. Але студентки кафедри фізики металів спростовують цю хибну думку на своєму прикладі

В Україні проводиться щорічний конкурс на кращу наукову роботу з матеріалознавства серед студентів усіх вищих навчальних закладів. Так ось наша кафедра має три перші премії цього конкурсу і усі вони належать дівчатам. Вперше таку престижну премію і навіть золоту медаль за найкращу студентську наукову роботу одержала Волошко С.М., яка нині виконує обов’язки завідувача кафедри.

Цю естафету надалі підхопили її магістрантки Анна Олешкевич та Мар’яна Вережак, які на сьогодні вже захистили кандидатські дисертації і підвищують свій професійний рівень у найкращих європейських університетах.

Тому ми запрошуємо дівчат до навчання на кафедрі фізики металів. Не вагайтеся, саме тут ви зможете реалізувати свої амбітні плани, проявити свій талант, отримати цікаву і престижну професію!


Випускниця кафедри фізики металів 2016 року Холіна Євгенія Олександрівна продовжує своє навчання у Швейцарській вищій технічній школі Цюріха на 2-річній магістерській програмі MaMaSELF завдяки грантовій підтримці Erasmus+.

Євгенія продовжує вдосконалюватись у фахових дисциплінах, які вивчала на кафедрі та планує продовжити займатись наукою в аспірантурі та стати фахівцем європейського рівня. Побажаємо Євгенії натхнення та нових звершень!

P.S. Євгенія не дозволила публікувати свої світлини. Ми поважаємо бажання наших випускників та студенів. Але якщо у вас є бажання ознайомитись з досвідом Євгенії навчання за програмою MaMaSELF, можете перейти за посиланням


Знайомтесь – випускник кафедри фізики металів 2016 року – Соляник Павло Олегович, який зараз працює фахівцем з планування виробництва в компанії Кока-Кола Хелленік Україна.

Під час навчання він розвинув у собі  наполегливість,  відповідальність, цілеспрямованість,  уважність, самостійність, самоконтроль, логічне мислення, винахідливість.

Серед найулюбленіших дисциплін Павло відмітив дисципліни професійного спрямування, зокрема набутий їм досвід роботи з базами даних, теоретичну фізику та вищу математику, які  сприяли розвитку системного та аналітичного мислення.

Саме така освіта і здобуті особисті якості дозволяють Павлу успішно справлятись зі своїми повсякденними професійними обов’язками.


Вікторія Басих після стажування в Варшавській політехніці готує дисертацію до захисту!

Аспірантка Вікторія Басих виграла грант на наукову роботу а Варшавській політехніці за європейською “Програмою Марі Кюрі”. І ось на міжнародній європейській конференції матеріалознавців «E-MRS-2014 Fall Meeting» на базі Варшавської політехніки Вікторія, так би мовити, отримала благословення від самої лауреатки Нобелівської премії Марії Кюрі-Склодовської, яка багато років працювала професором у Варшавській політехніці!

До грантів на короткотермінові наукові візити до ФРН та Франції аспірантка кафедри фізики металів Вікторія Басих додала грант Європейської програми “Marie Curie Initial Training Network” на довгострокове наукове стажування за проектом “VitriMetTech” на Факультеті інженерного матеріалознавства Варшавської політехніки під керівництвом професора Тадеуша Куліка.

Отже, на сьогодні список перемог Вікторії в Європейських конкурсах на наукове стажування виглядає таким чином:

1) університет м. Гренобль, Франція, PhD position, жовтень 2013 р., проект «VitriMetTech-607080» за програмою «Marie Curie Initial Training Network», науковий керівник – проф. А. Яворі;

2) університет м. Ульм, Німеччина, PhD position, проект «VitriMetTech» за програмою «Marie Curie Initial Training Network», грудень 2013 р., науковий керівник – проф. Ганс Фехт;

3) Варшавський університет технологій, Польща, PhD position, проект «VitriMetTech» (NPITN-GA-2013-607080) за програмою «Marie Curie Initial Training Network», жовтень 2014 р. – жовтень 2017 р., науковий керівник – професор Варшавської політехніки  Тадеуш Кулик, науковий консультант – професор КПІ Сергій Сидоренко.

За результатами зазначених стажувань Вікторія підготувала кандидатську дисертацію на здобуття ступеня доктора наук в галузі матеріалознавства, успішно пройшла науковий семінар кафедри фізики металів і попередній захист в Варшавській політехніці. Тепер залишився “останній кидок” – офіційний захист!

Колеги по кафедрі, друзі бажають Вікторії успішно пройти останнє випробування – захист. Хай щастить!


Навчання за освітньою програмою «Металофізичні процеси та їх комп’ютерне моделювання» дозволяє нашим випускникам, поряд з традиційними для інженерів, набути уміння і навички в:

 • обробці та аналізі результатів експериментальних досліджень за допомогою комп’ютерних методів;
 • роботі в комп’ютерних мережах;
 • комп’ютерному імітаційному моделюванні процесів в металах та проведенні комп’ютерних експериментів;
 • створенні і роботі з базами даних, у тому числі – із застосуванням Internet-технологій;
 • володінні основами менеджменту  та маркетингу міжнародного ринку в галузі матеріалознавства, конструкційних матеріалів та високих технологій.

Викладачі кафедри фізики металів завжди пишаються своїми випускниками!

Оскільки кафедра забезпечує високу базову інженерну підготовку, наші випускники можуть успішно працевлаштовуватись у тих галузях, які обирають самостійно. Так, наш випускник 2018 р. Кухарик Сергій Сергійович зараз працює у IT сфері. На початку навчання у КПІ Сергій подолав багато перешкод, відточивши якості, які йому знадобились, щоб стати фахівцем – наполегливість, винахідливість, цілеспрямованість, уважність, красномовність і логічне мислення. В магістратурі, як  староста групи  ФМ-61, він розвинув у собі відповідальність, дисциплінованість, стресостійкість. Найбільш Сергію за час навчання на кафедрі сподобалось викладання фахових дисциплін, а також економіки, патентознавства і педагогіки.

Побажання Сергія викладачам кафедри:

«Насамперед, міцного здоров’я, натхнення на навчання нових студентів, творчих досягнень та високих показників у науковій роботі. Дякую за гарні часи протягом нашого навчання».

Побажання Сергія студентам кафедри:

«Не тягнути до кінця з вибором спеціалізації/напрямку, в якому бажаєте реалізуватись після закінчення навчання на кафедрі. Навіть якщо випускники не будуть працювати за спеціальністю, потрібно розвиватись там, де вам цікаво».

Побажання Сергія абітурієнтам:

«Не лякайтеся, все буде добре! Коли почнете навчатись, то все увійде у русло і буде трошки простіше. Головне вчасно здавати всі поточні роботи з дисциплін».


НОВІ ЗНАННЯ В ЯПОНІЇ – ДЛЯ МЕТАЛОФІЗИКІВ СЬОГОДНІ! 

Кожен рік група організаторів і спонсорів “Cheiron School” – AOFSRR (Asia-Oceania Forum for Synchrotron Radiation Research, Японія) – запрошує студентів, аспірантів та вчених з усього світу пройти курс підвищення кваліфікації в сфері новітніх методик синхротронного структурного аналізу.

Тематика лекцій: синхротронне випромінювання в матеріалознавстві, біології, хімії, протеїнах і т.д. Прослухав такий  курс в Японії  і колишній  аспірант кафедри фізики металів Андрій Орлов.

Прикладений сертифікат засвідчує, що Андрій з честю впорався зі складною програмою семінару. Як видно на фотографії, – Андрій посміхається, він щиро радий, як і інші учасники “Cheiron School”, що вдалося подолати “вершини найновітніших  знань”!

Але це – в недалекому минулому.

Сьогодні Андрій Костянтинович Орлов – вже кандидат технічних наук, його дисертація (захищена в спецраді при Інженерно-фізичному факультеті КПІ ім. Ігоря Сікорського в грудні 2019 року) викликала неабиякий інтерес відомих вчених фізиків-матеріалознавців не тільки України, але і Польщі, Німеччини, Угорщини, Швеції, Японії.

А.К. Орлов сьогодні – відомий вчений, продовжує спільні дослідження із ключовим партнером кафедри фізики металів в Японії – професором Ішикавою (директором всесвітньовідомого синхротронного центру 3-го покоління SPring – 8), веде викладацьку діяльність на рідній кафедрі.

“Коли я слухав лекції в Японії з синхротронного аналізу, ніколи не думав, що колись в КПІ  буду передавати отримані в Японії знання  студентам-металофізикам, серед яких я сам був ще кілька років тому”, – каже Андрій,  – “Зайвих знань –  не буває!..”


ЯК ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ АКАДЕМІЧНА СТИПЕНДІЯ СТУДЕНТАМ ПЕРШОГО КУРСУ?

Безперечно, це питання є одним з найактуальніших для українських студентів.

На академічну стипендію можуть претендувати студенти (в тому числі іноземці, біженці та особи без громадянства), які навчаються в навчальних закладах або наукових установах на денному відділенні. Академічна стипендія призначається після сесії, виходячи із успішності студентів за останній навчальний семестр.

Виняток становлять першокурсники, яким до першої сесії стипендія призначається і виплачується за рейтингом, сформованим на підставі конкурсного бала ЗНО, отриманого при вступі до навчального закладу.

Отже, за інформацією відділу стипендіального забезпечення КПІ ім. Ігоря Сікорського (https://dnvr.kpi.ua/2020/08/10) має місце наступний алгоритм:

• після зарахування студентів на навчання підраховується загальна кількість усіх студентів бюджетної форми навчання на спеціальності;

• на основі конкурсного балу здобутого під час вступу формується рейтинг;

• академічну стипендію отримує 45% осіб з рейтингу першого курсу бюджетної форми навчання, які посіли найвищі рейтингові позиції при вступі на свою спеціальність свого факультету/інституту відповідно до конкурсного бала (округлення відбувається в меншу сторону).

 • Акценти:

• стипендія призначається на один семестр, до визначення результатів семестрового контролю;

• стипендія призначається в мінімальному розмірі;

• розмір мінімальної стипендії для студентів першого курсу спеціальності «132 – Матеріалознавство» становить 1660 грн замість «стандартрних» 1300 грн (https://pk.kpi.ua/wp-content/uploads/2019/12/Dod2-2020.pdf).

• свій конкурсний бал Ви можете порахувати за допомогою калькулятора (https://t.me/vstup_kpi/320) конкурсного бала КПІ ім. Ігоря Сікорського.


Матеріали для імплантатів або чи міцніше сталь за кістку?

Наші подорожі Лабораторіями світу – European Synchrotron Radiation Facility, Гренобль (Франція)

Щорічно в світі проводять сотні операцій по заміні природних кісток людини штучними – кістковими імплантами. Та потреба в різного роду імплантах із року в рік зростає. Наприклад, в ортодонтії для заміни зубів, в ортопедії для лікування кісток і суглобів, в серцево-судинній хірургії для заміни клапанів серця та стимулювання його роботи, імплантати також потрібні в косметології і інших медичних сферах. Тому, над розробкою і створенням штучних кісток і різних імплантатів інтенсивно працюють матеріалознавці.

Аспірантка Мар’яна Вережак біля коллайдера ESRF (European Synchrotron Radiation Facility) у м. Гренобль (Франція)
Успішний захист дисертації з дослідження кісток “R&D on scanning micro-SAXS experiments of bone” випускниці кафедри фізики металів, аспірантки Мар’яни Вережак у м. Гренобль (Франція)

Протягом тисячоліть природа вдосконалювала структуру кісток так, щоб вони ставали одночасно і легшими, і міцнішими. Властивості людських кісток багато в чому перевершують властивості металів і сплавів, що використовуються для створення найміцніших інженерних конструкцій. Розробників імплантатів і штучних кісток завжди цікавило питання, чому кістки такі міцні?

Вимоги, що висуваються до кісткових імплантатів сьогодні дуже суворі. Перш за все, імплантати повинні бути біосумісними та біорезистентними (не взаємодіяти із оточуючими рідинами і тканинами людини), щоб не зашкодити організму людини в цілому, а також мати аналогічні кісткам механічні властивості. Для сучасних імплантатів це велика проблема! Міцність нержавіючої сталі на стиск аналогічна міцності на стиск кістки, але кістка, при цьому, в три рази легша за сталь за рахунок своєї пористої структури.

На сьогодні поширеними є імплантати на основі титанових сплавів. З точки зору міцності і біосумісності – це хороші імплантати, але у них є помітний недолік – висока жорсткість. Якщо різниця між модулем пружності кістки і модулем пружності імплантату висока, тоді власна кістка, що контактує з імплантатом буде руйнуватися. Також довговічність природної кістки через її здатність до регенерації в багато разів перевищує довговічність штучної. Наприклад, термін служби колінного суглоба може становити до 80 років, а ось його імплантат в кращому випадку прослужить чверть від цього часу.

Тому, зусилля матеріалознавців весь час спрямовані на те, щоб створити таку структуру штучних кісток, щоб вони максимально наближувалися за своїми механічними властивостями до природньої кісткової тканини, а також витримували великі навантаження на стиск, розтяг, згин або кручення.

Чи міцніше сталь за кістку? Чому кістка витримує такі навантаження? Як зробити так, щоб імплантати були одночасно і легкими, і міцними, і максимально близькими за своїми характеристиками до природніх людських кісток? Про це дізнавалася випускниця кафедри фізики металів, аспірантка Мар’яна Вережак у найпотужнішому науковому центрі світу – European Synchrotron Radiation Facility у м. Гренобль (Франція).

На фотографіях, взятих на сайті https://www.ansys.com/blog/is-bone-material-stronger-than-steel, зображені імплантат колінного суглобу та кісткова тканина

Кожен з нас бачив складну структуру кістки: всередині вона пориста, а зовнішній шар є суцільним. Отже, кістка складається з різних шарів, кожен з яких має своє функціональне призначення. Мікроскопічна структура кістки – це композит, що складається з колагенових волокон, жорстко закріплених щільним наповнювачем і оточуючими мінералами. В кістках також присутні кровоносні судини, живі клітини, білки і вода. Завдяки цьому кістка має задовільні характеристики гнучкості і міцності. Міцність кістки на розрив майже така, як у міді, і навіть у 9 разів більша, ніж у свинцю. Кістка витримує навантаження на стиск ~10 кг/мм² (як чавун). Тому, інтерес до розробки кісткових імплантатів дуже високий. Інженери весь час продовжують пошук замінника кісткової тканини.

У сучасній медицині окрім імплантатів на основі титану використовують також імплантати на основі магнію та полімерів. Також імплантати можуть створюватись із гібридних матеріалів – поєднання в одному імплантаті різнорідних матеріалів, таких як полімер і метал. Імплантат-гібрид трубчастої кістки буде пористий усередині, потім йде шар металу, який приймає на себе основне навантаження, і потім – полімерний шар з необхідною біоактивністю.

В теперішній час 4D-друк стає ще однією важливою областю, в якій працюють з кістковими імплантатами. 4D-друк – це 3D-друк, в якому використовують матеріали з пам’яттю форми. З таких матеріалів можна друкувати кістковий імплантат у вигляді стислої форми, поміщати в кістковий дефект, і під дією температури людського організму цей імплантат випрямиться, щільно встаючи в кістковий дефект.

Імплантати стають самовстановлюючимися – для їхнього встановлювання вже не потрібні складні затратні медичні втручання. Так, в Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова проводяться подібні малоінвазивні операції по заміні аортальних клапанів серця імплантатами – штучними клапанами, виготовленими з біосумісних матеріалів із пам’яттю форми (таких як нікелід титану, або нітинол), що мають властивість змінювати форму під впливом температури зовнішнього середовища.

В даний час велику популярність для виготовлення імплантатів також набирають адитивні технології, які дозволяють створювати матеріали з градієнтною щільністю. Це пористі структури, використовуючи які можна створювати імплантати із заданими механічними властивостями.

Таким чином, МАТЕРІАЛОЗНАВСТВО набирає суттєвих обертів, бо вирішує проблеми не тільки медицини, а й довголіття і покращення якості людського життя!

Наші випускники – інженери-матеріалознавці, подорожуючи в рамках міжнародного співробітництва кафедри лабораторіями світу, де, використовуючи новітні технології та сучасне програмне забезпечення, вивчають структуру кісток, розробляють нові матеріали для імплантатів і штучних кісток. Випускниця кафедри фізики металів Мар’яна ВЕРЕЖАК провела дослідження кісток в European Synchrotron Radiation Facility (Франція) за грантом Міжнародної програми «ESRF visiting scientist contract» і успішно захистила дисертацію “R&D on scanning micro-SAXS experiments of bone”.

Вступай на матеріалознавство в КПІ та долучайся до наукових розробок, що допомагають лікувати хворих та покращити якість життя!


Матеріали, які самі виправляють власні пошкодження –  неймовірний крок у майбутнє, яке робить сучасне матеріалознавство.

У це можна не вірити, але навіть американці та європейці нарікають на якість своїх доріг. Нова розробка голландського інженера дозволить вирішити цю проблему. 
        Ерік Шланген створив такий асфальт, який здатний до відновлення під дією високої температури. До його складу окрім звичайних компонентів входить сталева вата – матеріал, відомий також під назвою сталева шерсть. Сталева вата під дією високої температури нагрівається, розплавляючи бітум навколо себе, і таким чином відбувається відновлення покриття. Для розігріву використовують  спеціальні пристрої із індукційними котушками, які будуть возити над дорогою. Використання такої технології дозволить подовжити термін експлуатації дороги вдвічі, що є колосальною економією!

 У Нідерландах таку технологію вже випробовують на 5 відрізках дороги і  вона працює достатньо добре.

https://youtu.be/xP3-W546HYs

Erik Schlangen: A “self-healing” asphalt – YouTube


Міжнародна наукова мобільність молоді – драйвер розвитку кафедри фізики металів!

Кафедра фізики металів надає велику підтримку магістрантам, аспірантам, молодим вченим кафедри в їх зусиллях отримати індивідуальні гранти нової Програми Європейського Союзу “Горизонт Європа” для проведення експериментальних досліджень в центрах «Європейської дослідницької інфраструктури», розвиток якої передбачається Європейською Комісією як одна із важливіших складових нової Програми, а також можливостям інших індивідуальних грантових програм в Європі ті в світі.

Шлях активізації міжнародної проектно-грантової діяльності через посилення міжнародної наукової мобільності молодих вчених – це шлях перспективний ! Це можна підкріпити такими міркуваннями.

В Європі розподіл зусиль для досягнення успіху в конкурсах міжнародних проектно-грантових програм представляється в наочній формі “пірамідою проектно-грантової активності”, в вершині, якої – проекти програм Horizon 2020, ERASMUS+ (рівня К2), EURASIA, НАТО “Наука заради миру і безпеки” та ін. такого типу; а в основі піраміди – програми, фонди та ін. як джерела коштів для індивідуальних грантів наукової і освітньої мобільності.

Ідея “піраміди” проста: в міжнародних проектно-грантових програмах високого рівня перемагають проекти тих університетів, які посилюють міжнародну наукову мобільність, в першу чергу – мобільність молодих вчених. Це – основа “піраміди проектно-грантової активності”, прийнятої в світі.

Індивідуальна грантова активність – найкоротший шлях до розширення участі молодих вчених кафедри фізики металів в міжнародних консорціумах, які подають проектні пропозиції до міжнародних грантових програм, і – в результаті – до збільшення виграних міжнародних грантів з науки.

Якщо кількість індивідуальних грантів на поїздки на міжнародні конференції, наукові стажування, включене навчання і т.і. буде збільшуватися, то будуть нарощуватися і особисті контакти із вченими зарубіжних країн, а це – підвищує вірогідність або стати ініціаторами створення консорціумів для формування проектних пропозицій, або бути запрошеними до таких консорціумів.

Отже, треба підтримувати і посилювати міжнародну наукову мобільність. І це є в першу чергу має стосуватися молодих вчених, які, як то кажуть, “легкі на підйом”.

Побажаємо молодим вченим, аспірантам кафедри фізики металів успіхів на цьому шляху!


Програма ЄС «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА»: нові можливості для наукової школи кафедри фізики металів!

Вчені кафедри фізики металів розпочали підготовку проєктних пропозицій для подачі до конкурсів нової Програми ЄС “Горизонт Європа” (2021-2027 роки).

Щоб побачити ті напрями, кластери, місії, галузі Програми, за якими вчені кафедри фізики металі зможуть виборювати фінансування в конкурсах Програми, були проаналізовані сайти Програми “Горизонт Європа” і результати цього аналізу представляються в формі

ПОПЕРЕДНЬОЇ СТРУКТУРИ ПРОГРАМИ.

Вона включає в себе три напрями:

1) Передова наука (Excellent Science);

2) Глобальні виклики та європейська індустріальна конкурентоздатність (Global Challenges and European Industrial Competitiveness);

3) Інноваційна Європа (Innovative Europe);

Окремим розділом виділена категорія «Розширення участі та зміцнення Європейського дослідницького простору» (Widening Participation and Strengthening the European Research Area).

Відносно самостійним напрямом виступає ще “Євроатом – програма дослідження та навчання”, яка запроваджується з метою зниження ризиків в ядерній сфері, розвитку безпечних ядерних технологій і захисту від радіації. Вченим-матеріалознавцям кафедри фізики металів є що запропонувати в міждисциплінарних проєктах, які будуть подаватися до конкурсів за цим напрямом!

Єврокомісія пропонує бюджет програми «Горизонт Європа» в розмірі близько 100 мільярдів євро, в тому числі:

•        52,7 мільярди євро на «Глобальні виклики та європейську індустріальну конкурентоздатність»;

•        25,8 мільярдів євро на «Передову науку»;

•        13,5 мільярдів євро на «Інноваційну Європу»;

•        2,4 мільярди євро на “Євроатом”.

Побажаємо успіхів нашим вченим, які з 2021 року вступлять в конкурентну боротьбу за фінансування за рахунок Програми «Горизонт Європа»!


Подарунок всесвітньо відомого вченого Юрія Гогоці

Гогоці Юрій Георгійович, к.х.н., д.т.н.; з 2000 року – професор матеріалознавства, заслужений професор Університету Дрекселя, з 2003 року – засновник і директор Інституту наноматеріалів Університету А.Дж. Дрекселя, США.

Професор Юрій Гогоці – найбільш цитований вчений українського походження і один з найбільш високоцитованих вчених у світі. За даними Microsoft Academic за останніх 5 років в області матеріалознавства він посідає друге місце в світі за цитованістю його робіт, за рівнем h-index – четверте.

За свої роботи він отримав численні міжнародні премії, був обраний почесним членом наукових товариств і членом Всесвітньої академії кераміки. Йому також присвоєно звання почесного доктора наук Тулузького університету – одного з найстаріших у Франції, професора університетів в Японії і Китаї.

Професор Ю. Гогоці є співавтором двох книг, редактором 14 книг, володарем більше 50 європейських і американських патентів, автором співавтором понад 500 статей у високоімпактфакторних журналах, в тому числі – понад 30 публікацій в Nature і Science. Його індекс Хірша на даний момент досяг 106 (в Google Scholar) і 91 (в Web of Science).

На знак вдячності Alma Mater (професор Ю. Гогоці закінчив Інженерно-фізичний факультет) Юрій Георгійович подарував книгу “Nanomaterials Handbook”, видану у видавництві CRC Press, під його редакцією.

Книга містить теплі побажання Юрія Георгійовича, адресовані нашому університету в особі ректора КПІ М.З. Згуровського.


Новітні розробки в області матеріалознавства

Вчені – матеріалознавці новітніми розробками надають неоціненний внесок в медицину: як у  діагностику, так і в лікувальну справу.

Матеріалознавці з Техаського університету в Остіні створили “електронне татуювання”, що кріпиться на грудях пацієнта, і яке може замінити традиційні прилади для ЕКГ (електрокардіографії). Про це було повідомлено в недавньому випуску журналу «Advanced Science».

Новий переносний пристрій створено з графену і п’єзоелектричного полімеру. Ця технологія дозволяє проводити моніторинг здоров’я серця простіше і точніше, ніж існуючі електрокардіографи, які мало змінилася за майже століття.

Пристрій настільки легкий, що його можна фіксувати в області серця на тривалі періоди, практично не відчуваючи дискомфорт.


ВІТАЄМО!

Авторів – вчених кафедри фізики металів: проф., д.т.н. Ю.М. Макогона, к.т.н. Р.А. Шкарбаня, проф., д.ф.-м.н. С.І. Сидоренка, – із виходом в світ у видавництві “LAMBERT Academic Publishing” монографії “Наноразмерные термоэлектрические пленки на основе скуттерудита CoSb3“.

Фрагменти матеріалів, що представлені в монографії, будуть використовуватися під час лекцій для магістрантів кафедри фізики металів за дисципліною “Міждисциплінарні проблеми технологій матеріалів майбутнього”.


До Конференції BSUN (мережі університетів країн Причорномор’я)

20-22 жовтня 2020 року відбудеться Конференція BSUN “Роль університетів у вирішенні складних викликів сьогодення”.

Науковий керівник кафедри фізики металів проф. С.І. Сидоренко запрошений до участі в конференції.

За темою конференції проф. С.І. Сидоренко планує виступити з доповіддю “Віртуальна лабораторія електронної мікроскопії наноматеріалів – інструмент досліджень і навчання за умов обмежень, викликаних пандемією”.

Проф. С.І. Сидоренко та Генеральний секретар BSUN проф. І. Мамут під час минулої конференції BSUN в Кишиневі в вересні 2018 року.

Кількісний фазовий аналіз!

Відкриті 125 років тому рентгенівські промені знайшли широкого застосування в різних галузях, в тому числі і в матеріалознавстві. Метод дослідження матеріалів за допомого рентгенівського випромінювання отримав назву рентгеноструктурного фазового аналізу. Даний метод дозволяє визначати якісний та кількісний фазовий склад матеріалів, відстані між атомами та рівень напружень в них тощо.

Одним з цікавих випадків кількісного рентгеноструктурного фазового аналізу є дослідження фазового складу діоксиду титану (TiO2), який може мати різні модифікації – рутил, брукіт та анатаз. Тобто, всі ці модифікації мають однаковий склад (хімічну формулу), але різну кристалічну будову. 

Rutile
Anatase
Brookite

Діоксид титану широко використовується як білий пігмент у целюлозній промисловості, у лакофарбовій промисловості (лакофарбові матеріали), у виробництві синтетичних волокон, гумових виробів, пластмас, термостійкого та оптичного скла, білої емалі, керамічних діелектриків тощо. Широке застосування діоксиду титану в промисловості обумовлює необхідність точного визначення кількісного співвідношення кожної його модифікації у структурі.

Нижче наведено результати дослідження з визначення кількісного фазового складу діоксиду титану, проведеного в центрі рентгеноструктурного аналізу КПІ ім. Ігоря Сікорського.  

Студенти кафедри фізики металів мають можливість виконувати подібні дослідження в центрі рентгеноструктурного аналізу, використовуючи сучасний дифрактометр Rigaku Ultima IV. Застосування даного новітнього обладнання та спеціального програмного забезпечення дозволяє проводити дослідження на рівні кращих дослідницьких лабораторій світу.


Літо, пора відпусток, більшість з нас проводить час біля водойм!

І усі точно, хоч раз у житті, але милувалися тим,  як цвіте біла лілія. І точно замислювалися про те, а як же виглядає пилок такої чудової рослини?! Навіть важко його описати, тому просто насолоджуйтесь. До речі, збільшення у 500 разів.


Багато з нас ще у школі дізнався про позасистемну одиницю вимірювання довжини ‒ Ангстрем (Å), названу на честь шведського фізика Андерса Ангстрема!

А чи знаєте Ви, що 13 серпня виповнюється 206 років від дня народження цього вченого? Андерс Ангстрем є одним із засновників методу спектрального аналізу, який ґрунтується на явищі дисперсії світла.

На кафедрі фізики металів функціонує лабораторія мас-спектрометрії вторинних іонів (https://kpm.kpi.ua/materialno-tehnichne-zabezpechennya),

у якій студенти кафедри під час навчання використовують у своїх роботах дослідження видатного фізика Андерса Ангстрема.

Наука ‒ це цікаво!


Велику цікавість викликають світлини біологічних об’єктів, отримані за допомогою електронного мікроскопу!

Сьогодні демонструємо як виглядає пилок дуже корисного цитрусу, який споживає і малий, і дорослий, але вираз їх обличчя при цьому мимоволі змінюється. Так, ви дійсно вже 100% здогадалися, що це пилок лимону.

Діліться нашими постами з друзями – це нас буде мотивувати продовжувати таку серію новин.

#132-Матеріалознавство


Нова тканина, що ефективно переносить тепло

Що робити в літню спеку, коли вдягання будь-якого одягу на тіло є критичним? Китайські вчені з університету Донгуа мають відповідь! В новому дослідженні, опублікованому в журналі ACS Applied Materials & Interfaces, вони повідомляють про створення нового матеріалу – тканини, що охолоджує користувача без використання електрики. Вона чудово передає тепло, дозволяє волозі випаровуватися зі шкіри і є водовідштовхуючою ззовні водночас!

Дослідники отримали новий матеріал шляхом електросплавлення полімеру (поліуретану), водовідштовхуючого полімеру (фторованого поліуретану) та теплопровідного наповнювача (нанопластини нітриду бору) у волокнисті мембрани. Ці мембрани відштовхували воду ззовні, але мали досить великі пори, щоб зі шкіри випаровувався піт, а повітря добре циркулювало. Наношари нітриду бору покривали полімерні волокна, утворюючи мережу, що виводила тепло з середини назовні.

Наразі майже всі відомі аналоги охолоджуючих тканин живляться електроенергією, що призводить до низки недоліків, таких як складність виготовлення, велике споживання електроенергії та висока вартість виробів. Відкриття групи китайських колег може стати ключем до усунення цих недоліків та створення розумного одягу нового покоління.

Долучайся до науки – це цікаво! #132_матеріалознавство


1 серпня виповнилось 102 роки від дня народження видатного вченого-фізика, автора фундаментальних досліджень в області високотемпературних процесів в реальних кристалах і дифузії, Якова Овсійовича Гегузіна

Крім того, що його роботи в області дифузії та росту кристалів стали класичними, він ще й був популяризатором та романтиком наукових досліджень.  До Всесвітнього дня книголюбів (відзначається 9 серпня) дуже радимо нашим абітурієнтам почитати книжки, які зараз є у вільному доступі

Я.Е. Гегузин «ПУЗЫРИ» (http://vivovoco.astronet.ru/VV/Q_PROJECT/BUBBLE/BUB_0.HTM),

Я.Е. Гегузин «Капля» (https://www.litmir.me/bd/?b=241870),

Я.Е. Гегузин «Живой кристалл» (https://knigogid.ru/books/1085862-lokomotivy-otechestvennyh-zheleznyh-dorog-1845-1955).

Саме з таких книжок починається занурення молоді у цікавий світ науки. А може це – ваше майбутнє? 

 І як не згадати цитату  Якова Овсійовича з книги «Капля»:

«Это большое счастье – зарабатывать на жизнь тем, что нравится делать. Наука даёт такое счастье любопытным и, конечно, способным радоваться узнаванию нового».


ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА ВІД КОМПАНІЇ “ZHEJIANG GOLDEN EGG SCIENCE and TECHNOLOGY”!

6 серпня 2020 року відбулася передача гуманітарної допомоги від компанії Zhejiang Golden Egg Science and Technology – індивідуальні засоби захисту від вірусу COVID-19 для студентів.

Цей гуманний факт засвідчує прояв солідарності з українським народом у такий важкий для України час!

На знімку: директор Українсько-китайського центру інженерних інновацій КПІ п. Ши Чао передає сертифікат, що засвідчує гумдопомогу


Гортаючи сторінки: історія успіхів кафедри фізики металів

Шведський фізик і астроном Андерс Ангстрем – відомий усім, хто займається наноматеріалами. На його честь названо одиницю виміру довжини, яка складає 10-10 м або 0,1 нм. Такий порядок має крок атомної гратки більшості кристалів.

Лабораторія Ангстрема Університету м. Упсала (Королівство Швеція) є всесвітньо відомим науковим центром. З цією лабораторією кафедру фізики металів поєднують тісні зв’язки. Наші магістри проходили там підготовку впродовж декількох місяців поспіль та публікували статті у міжнародних журналах ще у період навчання. Виконувався спільний науковий проект.  Провідні вчені-матеріалознавці з Швеції викладали лекції в КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Всесвітньо відомий вчений в галузі матеріалознавства –  проф. Адріан Ренні, проф. Сидоренко С.І., проф. Волошко С.М., доц. Котенко І.Є., магістранти А. Олешкевич, А. Тинькова, студенти М. Вережак, І. Владимирський. Усі магістри і студенти на цих фото на сьогодні вже захистили кандидатські дисертації і також стали відомими у світі матеріалознавцями.


МРІЯ КАФЕДРИ ФІЗИКИ МЕТАЛІВ – ВИЙТИ НА СПІВПРАЦЮ ІЗ КИЇВСЬКИМ ВІДДІЛЕННЯМ КОРПОРАЦІЇ «BOEING» (США)

В ході презентації оновлених авіаційних експозицій в Державному політехнічному музеї України при КПІ ім. Ігоря Сікорського на минулому тижні відбулися контакти наукового керівника кафедри фізики металів проф. С.І. Сидоренка із Генеральним директором Київського відділення корпорації «Boeing» Олексієм Володимировичем Стєпіним.

“Вийти” на можливості співпрацювати із Київським відділенням корпорації «Boeing» – це мрія кафедри фізики металів, вчені якої мають розробки в галузі зміцнення поверхні алюмінієвих сплавів, що може становити інтерес для матеріалознавчих технологій сучасної авіаційної промисловості.

Під час презентації оновленої експозиції
транснаціональної корпорації “Boeing”
Генеральний директор Київського відділення корпорації «Boeing»
Олексій Володимирович Стєпін виступає біля оновлених експозицій корпорації “Boeing”

МАТЕРІАЛОЗНАВСТВО і КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ НЕРОЗЛУЧНІ

щодо напрямів співробітництва кафедри фізики металів із закордонними організаціями

Ректор Азербайджанської державної нафтової Академіїпрофесор Мустафа Бабанлі – випускник кафедри фізики металів КПІ ім. Сікорського
Вітаємо Мустафу Бабанлі з виходом цієї важливої  книги в світ та пишаємося нашим всесвітньо відомим випускником-металофізиком!
Статті у співпраці з азербайджанськими колегами увійшли до збірки праць 13th International Conference on Theory and Application of Fuzzy Systems and Soft Computing — ICAFS-2018. Advances in Intelligent Systems and Computing.

Одним із напрямків співробітництва кафедри фізики металів та Азербайджанської державної нафтової Академії на чолі з професором Мустафою Бабанлі є розробка нових “розумних” або “smart” матеріалів із ефектом пам’яті форми.

Методи комп’ютерного моделювання та конструювання для створення нових матеріалів з наперед заданими властивостями вже давно знайшли застосування в матеріалознавстві. В сучасному світі новітніх технологій синтез нових матеріалів в основному спирається на використання методів штучного інтелекту. Тому, і нам для отримання бажаної структури та властивостей сплавів з пам’яттю форми доводиться застосовувати сучасні інформаційні технології, в тому числі такі, як нечітка логіка або “fuzzy logic“, нейрокомп’ютинг, soft computing, концепції “deep learning” та “big data“, а також різні засоби штучного інтелекту.

Цей новий науковий напрям в матеріалознавстві є переходом від дорогих, трудомістких фізичних експериментів, які нерідко зневірюють, до системного аналізу, що поєднує в собі світові знання, великі дані (“big data“), нові математичні моделі та комп’ютерні обчислення на основі нових технологій штучного інтелекту. Тому, майбутнім розвитком матеріалознавства та інженерії у світі все більш стає синергія нечіткої логіки та штучного інтелекту. Розробки в цій сфері являють собою принципово новий інструмент для дослідників, що працюють в галузі матеріалознавства, інженерії та комп’ютерних наук.

Дві статті вчених нашої кафедри у співпраці з азербайджанськими колегами, присвячені цій актуальній тематиці, увійшли до збірки праць 13th International Conference on Theory and Application of Fuzzy Systems and Soft Computing — ICAFS-2018. Advances in Intelligent Systems and Computing:

 1. Material Selection Methods: A Review https://link.springer.com/chapter/10.1007/978-3-030-04164-9_123
 2. Review on the New Materials Design Methods https://link.springer.com/chapter/10.1007/978-3-030-04164-9_124

А нова книга ректора Азербайджанської Академії проф. Мустафи Бабанлі “Fuzzy-logic based material selection and synthesis“, що видана впливовим міжнародним науковим видавництвом “World Scientific”, увійшла в десятку кращих видань в 2019 році в сфері комп’ютерних наук.

В статтях та книзі ректора Мустафи Бабанлі вперше описується застосування нечіткої логіки Fuzzy-logic, заснованої відомим математиком Лютфі Заде, до матеріалознавства.

Проф. Мустафа Бабанли – випускник кафедри фізики металів КПІ ім. Ігоря Сікорського  є першим серед світових вчених-матеріалознавців, хто провів зв’язок матеріалознавства з нечіткою логікою Fuzzy-logic та розглянув створення і застосування нечітких моделей для вибору характерних матеріалів, особливо матеріалів з ефектом пам’яті форми.

http://asoiu.edu.az/en/news/1113-a-book-authored-by-the-rector-mustafa-babanli-is-in-the-top-ten-of-the-most-prestigious-scientific-publications-in-the-worldhttps://www.worldscientific.com/worldscibooks/10.1142/11164#t=toc

Високо цінуємо наших Азербайджанських колег, пишаємося нашою дружбою і співпрацею!


До збільшення контингенту іноземних громадянна навчанні

Проф. С.І. Сидоренко призначений головою Координаційної ради з питань набору іноземних громадян на навчання та роботи з ними в період навчання.

Головним завданням Координаційної ради визначено досягнення більш високого рівня цього параметру для КПІ ім. Ігоря Сікорського, оскільки він враховується у світових рейтингах університетів.

Сподіваємось, що позитивні зміни торкнуться і кафедри фізики металів ІМЗ ім. Є.О. Патона, де кількість іноземних громадян на навчанні за освітньою програмою “Металофізичні процеси та їх комп’ютерне моделювання” поки що залишається на недостатньому рівні. У всякому разі, кафедра готова розпочати англомовну підготовку іноземних громадян за цією освітньою програмою магістерського рівня.


Шановні студенти, викладачі, абітурієнти! Наша талановита молодь!

Для Вас є важливе повідомлення від Noosрhere!

Новий конкурс інженерних стартапів Vernadsky Challenge вже оголошено!

Дедлайн подачі заявок на участь наближається. Якщо у Вас є проєкт чи інноваційна ідея, яку можна застосувати у сфері космічних технологій або активної біоелектроніки, встигніть подати заявку і отримати грант на розвиток стартапу!

Всі ми знаємо, що сфера застосування матеріалознавства дуже широка. Це матеріали і технології для різних галузей промисловості. Особливо актуальними сьогодні стають розвиток технологій для автомобільних, авіа та космічних галузей, нано- та біоелектроніки, медицини, сільського господарства та інших сфер, що активно розвиваються.

Доказом цього є те, що одним із фіналістів минулого року є проєкт з розробки жаростійких покриттів для захисту камер згоряння неохолоджуваних реактивних двигунів малої тяги.

Ми, матеріалознавці, та наші ідеї дуже потрібні для розвитку науки, технологій та промисловості нашої країни і світу в цілому. Тому, приходь на конкурс інженерних стартапів Vernadsky Challenge 2020 із своїми інноваційними ідеями і проєктами стартапу для розвитку космічних технологій і біоелектроніки.

Детальніше про конкурс:

Дедлайн подачі заявок на участь – 1 вересня 2020 року.

Усі заявки пройдуть ретельний відбір, а команди з найбільш перспективними ідеями отримають грант на розвиток стартапу в еквіваленті 2 мільйонів гривень

Фінальна частина Vernadsky Challenge відбудеться 13-14 жовтня 2020 року в рамках ХII Міжнародного авіакосмічного салону «Авіасвіт — ХХІ».

Подати заявку та отримати більше інформації можна на сайті  https://vernadskychallenge.com/ua/.


СВІТОВИЙ ДОСВІД – ДО АРСЕНАЛУ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ ФІЗИКИ МЕТАЛІВ!

4 серпня 2020 року співробітники кафедри фізики металів, які відповідають за впровадження на кафедрі інноваційних технологій навчання, на чолі із проф. С.І. Сидоренком взяли участь у вебінарі світового рейтингу Quacquarelli Symonds.

Вебінар мав за мету проаналізувати Інтернет (онлайн)-можливості навчання в університетах, а також допомогти оцінити, якою мірою академічні спільноти використовують ці можливості.

Аналіз спирався на компоненти категорії онлайн-навчання системи QS Stars.

Один із найближчих методичних семінарів кафедри фізики металів буде присвячений практичному використанню рекомендацій, які викладачі кафедри отримали на міжнародному вебінарі 4 серпня.


А ми продовжуємо дивувати вас зображеннями звичайних речей із великим збільшенням, яке досягається за допомогою електронної мікроскопії!

Цього разу це збільшений знімок від матеріалу, який має білий колір і без якого сучасна людина не уявляє свого життя. Так, це волокна звичайнісінького паперу.

Матеріалознавство дає змогу поєднувати хобі з професією. Приєднуйся до нашої команди, вступай на #132-Матеріалознавство та роби власні найдивовижніші фото.


Доцент кафедри фізики металів Євген Вадимович Іващенко вже багато років є режисером університетського колективу художньої самодіяльності – студентського комедійного Естрадного Театру Аматорів “ЕТА”

Це перший студентський театр, якому у 1987 році рішенням Міністерства культури і Київської влади було надано статус Державного театру-студії. На оновленому сайті eta.kpi.ua історія театру, його гастролі, вистави, перемоги на фестивалях і конкурсах, а також деякі вистави.

І про сьогодення. Абітурієнти взнають, що КПІ – не тільки один з найпотужніших технічних університетів Європи, а ще й Центр культури і аматорського мистецтва. Багато студентів нашої кафедри успішно суміщали відмінне навчання за спеціальністю з участю у творчій роботі театру, засвоїли основи акторської майстерності і виступали на сцені будинку культури КПІ та на інших площадках Києва у комедійних виставах.

За відгуками наших випускників, набуті акторські навички і розвинуте почуття гумору допомагали їм не раз успішно виходити зі складних життєвих ситуацій. Відомо, що «почуття гумору є рятувальним кругом на хвилях життя…» .

Запрошуємо до навчання за освітньою програмою «Металофізичні процеси та їх комп’ютерне моделювання» та, за бажанням, до комедійного театру «ЕТА» усіх бажаючих отримати цікаву і перспективну спеціальність та навички акторської майстерності.


Проф. С.І. Сидоренко та доц. Г.Д. Холмська запроваджують новий веб-сервіс на підтримку міжнародної проєктно-грантової діяльності вчених, студентів і аспірантів кафедри фізики металів

Відбувся семінар – презентація веб-сервісу «Інформаційна платформа можливостей міжнародних проєктно-грантових програм (“Міжнародна мозаїка”)».

Аналогом для створення такого веб-сервісу став електронний підручник з грифом Міносвіти України, який був створений саме на кафедрі фізики металів “Будова рідких, аморфних і кристалічних матеріалів (автори: С.І. Сидоренко, М.В. Белоус, М.О. Васильєв, Є.В. Іващенко, Г.Д. Холмська) і який вже протягом багатьох років використовується в навчальному процесі на кафедрі фізики металів.

Автори розробки доц. Г.Д. Холмська (ліворуч) та проф. С.І. Сидоренко (праворуч) презентують “Міжнародну мозаїку”

«Інформаційна платформа можливостей міжнародних проектно-грантових програм (“Міжнародна мозаїка”)» – це інтерактивне мультимедійне середовище сервісного типу для організаторів міжнародної проектно-грантової діяльності КПІ, керівників магістерських і гарантів PhD освітніх програм, керівників реально діючих наукових груп КПІ ім. Ігоря Сікорського і вчених – авторів проектних пропозицій; такий ресурс має стати зручним інструментом також для тих, хто щойно прийняв рішення розпочати міжнародну проектно-грантову діяльність і знаходиться перед вибором: з чого почати?

Розробники ”Міжнародної мозаїки” проф. С.І. Сидоренко та доц. Г.Д. Холмська систематизували інформацію вітчизняних та зарубіжних джерел, узагальнили досвід проєктної діяльності університетів різних країн, досвід вчених кафедри фізики металів.

“Міжнародна мозаїка” являє собою інформаційно-аналітичний веб-ресурс, що висвітлює можливості фінансової підтримки науково-технічної, освітньої та організаційної діяльності підрозділів КПІ через можливості міжнародних проєктно-грантових програм, містить інформаційно-навчальні матеріали та інструменти для авторів міжнародних проєктів, в тому числі для тих, хто лише починає цю роботу.

Інформаційними одиницями (елементами “мозаїки”) є інформація про пропозиції міжнародних грантових програм з можливістю прямого звернення до веб-сайтів цих програм, до актуальних оголошень, з доступом до навчально-методичних та допоміжних матеріалів, до он-лайн консультацій, до рубрики “Типові запитання і відповіді авторів проєктних заявок”, до телеграм-каналів ДМС, національних контактних пунктів КПІ програми ЄС “Горизонт 2020”.

За структурою “Міжнародна мозаїка” – це база знань про донорські організації різних країн, до яких мають право звертатися дослідники, викладачі, молоді науковці, студенти і аспіранти кафедри фізики металів в процесі міжнародної проєктно-грантової діяльності, та інформація про те, як можна скористатися їх фінансовою допомогою (грантами) для розвитку рідної кафедри та для власної наукової і педагогічної діяльності.

Розділи “Міжнародної мозаїки” містять нормативні документи, навчально-інформаційні і методичні матеріали, характеристики фондів, програм, конкурсів, грантів, які розвиваються та поповнюються силами самих користувачів «Інформаційної платформи».

На семінарі жваво обговорювалися зауваження та рекомендації авторам розробки щодо удосконалення інформаційного наповнення та функціоналу створеного Web-ресурсу.

Після закріплення авторських прав на створений об′єкт інтелектуальної власності проф. С.І. Сидоренко та доц. Г.Д. Холмська “розкриють” розробку для широкого кола користувачів; автори сподіваються, що “Міжнародна мозаїка” буде корисною та цікавою для її цільової аудиторії.


Запрошуємо громадян КНР до навчання в Інституті матеріалознавства і зварювання ім. Є.О. Патона!

В ході зустрічі із першим секретарем Посольства КНР в Україні п. Ваном Дацзюнєм та директором Україно-Китайського центру інженерних інновацій КПІ п. Ши Чао проф. С.І. Сидоренко передав матеріали про можливість навчання громадян Китаю в КПІ ім. Ігоря Сікорського, на кафедрах Інституту матеріалознавства і зварювання ім. Є.О. Патона.

Передача інформаційно-іміджевих матеріалів буде сприяти створенню позитивного уявлення в КНР про кафедри Інституту матеріалознавства і зварювання ім. Є.О. Патона, збільшенню набору громадян Китаю на навчання в ІМЗ і – відповідно – збільшенню фінансових надходжень до кафедр ІМЗ від цього виду зовнішньоекономічної діяльності.

Важливим проєктом є також створення Науково-дослідного інституту КПІ в місті Чунцін як структури, яка надасть сприяння розвитку співпраці кафедр ІМЗ ім. Є.О. Патона із партнерами в Китаї в сфері науки, технологій та інновацій.


Запрошуємо Арабський світ до навчанняв Інституті матеріалознавства і зварювання ім. Є.О. Патона!

В ході зустрічі в КПІ із головним редактором журналу “Україна по-арабські” паном Мохаммадом Фараджаллахом проф. С.І. Сидоренко передав арабському журналісту інформаційні матеріали про можливість навчання громадян із країн Арабського світу в КПІ ім. Ігоря Сікорського, в Інституті матеріалознавства і зварювання ім. Є.О. Патона, зокрема, – на кафедрі фізики металів.

Журнал видається арабською і англійською мовами в країнах Арабського світу з метою сприяти розвитку співробітництва з Україною, зокрема, – в сфері освіти.

Журналістів впливових видань країн Арабського світу запрошено відвідати кафедри ІМЗ ім. Є.О. Патона. Це буде сприяти створенню позитивного іміджу КПІ в регіоні, збільшенню набору арабських громадян на навчання в ІМЗ і – відповідно – збільшенню надходжень від цього виду зовнішньоекономічної діяльності.


Науковці кафедри фізики металів отримали грант НАТО за програмою «Наука заради миру та безпеки» на виконання проєкту «Spintronic Devices for Microwave Detection and Energy Harvesting Applications»!

Окрім кафедри фізики металів до складу міжнародного консорціуму виконавців проєкту увійшли Institute of Nanoscience and Nanotechnology NCSR “Demokritos” (Греція), Helmholtz Zentrum Dresden-Rossendorf e.V. (Німеччина), Київський національний університет імені Тараса Шевченко (Україна), Laboratore de Physique des Solides, Orsay Cedex (Франція), Instituto de Micro y Nanotecnologia (Іспанія), Університет м. Дебрецен (Угорщина).

Метою дослідницького проєкту є створення спінтронних приладів для детектування електромагнітного випромінювання і збереження енергії на основі нанорозмірних магнітних плівкових композицій. Завданням кафедри фізики металів в рамках цього проєкту є дослідження закономірностей термічно-індукованого формування структури і фазового складу нанорозмірних плівкових композицій, які дозволять досягти високі функціональні властивості спінтронних структур.

Тривалість виконання проекту складатиме 3 роки з загальним розміром гранту КПІ ім. Ігоря Сікорського – 50 000 євро.

Бажаємо успіхів нашим науковцям при виконанні проєкту! 


Грант DAAD 2020-2021 для виконання магістерських робіт!

У відповідність зі статусом науково-дослідного університету «КПІ ім. Ігоря Сікорського» на кафедрі фізики металів особлива увага приділяється участі студентів у науково-дослідній роботі в галузі фізичного матеріалознавства нанорозмірних матеріалів. У вісімдесятих роках минулого століття, коли кафедру очолив проф. С.І. Сидоренко, було укладено договір про науково-дослідну співдружність з кафедрою фізики поверхні та меж розділу Технічного університету м. Хемнітц (Німеччина), якою завідували спочатку проф. Н. Hinneberg, а потім – проф. М. Albrecht. Для участі студентів у наукових дослідженнях і їх додаткової фінансової підтримки була використана можливість участі у конкурсах, які щорічно оголошувала DAAD (Німецька організація з наукових обмінів). Практично щороку наші кафедри подавали спільні українсько-німецькі проекти для участі в конкурсах за програмою ім. Леонарда Ейлера і вигравали гранти для проведення досліджень в рамках магістерських робіт. Фінансова підтримка магістрів полягала в отриманні студентами додаткових стипендій та можливості здійснити візити на німецькі кафедри строком на 1 місяць для виконання додаткових досліджень, спочатку в Університет м. Хемнітц, потім в Університет м. Аугсбург, в якому проф. М. Albrecht очолив кафедру експериментальної фізики.

Тематика студентських дипломних робіт стосувалася наукових тематик кафедр і змінювалася з роками з появою нових наукових завдань по мірі розвитку фізичного матеріалознавства – з розвитком інформаційної техніки і потребою в створенні нових нанорозмірних матеріалів для опто- і наноелектроніки.

Напрямки цих досліджень, якими керує проф. кафедри Ю.М. Макогон, стосувалися розвитку тонкоплівкових технологій при виготовленні надвеликих інтегральних схем (НВІС), термоелектричних плівок для генерування тепла, а також створення нанорозмірних магнітних плівок, які служать середовищем магнітного запису і стабільного зберігання інформації підвищеної щільності.

Ці дослідження залишалися актуальними в усі роки розвитку України, як промислової держави, так залишаються актуальними і сьогодні, коли С.І. Сидоренко є науковим керівником, а кафедру очолював доц. Є.В. Іващенко і сьогодні очолює проф. С.М. Волошко.

У червні цього року від німецьких колег з університету м. Аугсбург також прийшло приємне повідомлення, щодо отримання чергового гранту DAAD за програмою ім. Л. Ейлера на проведення магістерських робіт у 2020 – 2021 роках.

Обговорення презентацій студентів К. Сліпченко і В. Костенко в кабінеті проф. М. Альбрехта. Крім доповідачів (ближні) зліва направо: доктор А. Лібіг, аспірант Н. Сафонова, аспірант Ф. Тиммерман, проф. М. Альбрехт і доктор Г. Беддіс.

У лабораторії біля установки для отримання нанорозмірних плівок методом конденсації
студентка К. Сліпченко (зліва) і аспірантка Н. Сафонова.

Вітаємо студентку кафедри фізики металів Дар’ю Трубчанінову з перемогою в конкурсі стипендіальної програми “Завтра.UA” фонду Віктора Пінчука! 


Вийшов друком новий випуск серії книг «NATO Science for Peace and Security Series B: Physics and Biophysics» (видавництво Springer, Нідерланди) під назвою «Modern Magnetic and Spintronic Materials»,

присвячений новітнім нанорозмірним магнітним матеріалам, які використовуються у сучасних високих технологіях наноелектроніки та спінтроніки.

Запрошеними редакторами даного випуску виступили науковці кафедри фізики металів КПІ – професор С.І. Сидоренко і доцент І.А. Владимирський, що є свідченням визнання досягнень науковців кафедри на світовому рівні.

https://link.springer.com/book/10.1007/978-94-024-2034-0


За результатами літньої сесії дві студентки кафедри – Лозова Анна (гр. ФМ-71) та Ірина Козюк (гр. ФМ-91) здобули підвищену стипендію!

Співробітники кафедри вітають дівчат та бажають їм тримати такі високі результати й надалі!!!


16 червня 2020 р. відбулися захисти бакалаврських дипломних робіт в дистанційному режимі!

На розгляд ЕК були представлені роботи: Ігоря БЄСЄДІНА, Романа ЛЕГЕЗИ, Романа ПЕДАНЯ та Ольги ФОМЕНКО.

Всі здобувачі отримали відмінні оцінки та рекомендації для вступу в магістратуру!

Вітаємо наших студентів з присудженням ступеня бакалавр та присвоєння кваліфікації бакалавр з матеріалознавства!


Шановні друзі!

Запрошуємо Вас приєднатися до онлайн-семінару “Складні завдання з параметрами на ЗНО – як розв’язати легко і просто та набрати максимальну кількість балів”.

 • Повідомляйте щодо зацікавленості прийняти участь і ми   

      зареєструємо Вас!

 • Коли: 23 червня о 14:00
 • Де: Онлайн, лінк на відеоконференцію буде надіслано в день

      заходу.

Слідкуйте за анонсами на каналі (https://t.me/kpmKPI_2019) у телеграм!!!

У разі запитань пишіть!


Увага! 16 травня о 12-00 відбудуться захисти бакалаврських робіт у дистанційному режимі на платформі ZOOM

Всі бажаючі мають змогу приєднатись!

Для цього необхідно до 15 червня написати листа на пошту kpm@kpm.kpi.ua з поміткою “захисти 1606”


Для вчених кафедри фізики металів травень виявився плідним на наукові публікації в рейтингових закордонних журналах! 

Протягом цього місяця одразу 2 статті, підготовлені науковцями кафедри у співпраці з вченими з університетів Угорщини і Німеччини, прийнято до друку відомими виданнями: стаття “Structural phase transformations in annealed Pt/Mn/Fe trilayers” журналом Journal of Physics: Condensed Matter (видавництво IOP Publishing, Велика Британія) і стаття “Thermally-induced phase transitions in Pt/Tb/Fe trilayers” журналом Thin Solid Films (видавництво Elsevier, Нідерланди). 


В цих роботах виявлено особливості формування нанорозмірних плівок FePt з додатковими шарами легуючих елементів – Mn і Tb. Відомо, що завдяки унікальним магнітним властивостям наноплівки FePt мають перспективу застосування у сучасних приладах спінтроніки і наноелектроніки, а їх легування додатковими магнітними елементами (в даному випадку Mn і Tb) дозволяє сформувати нанорозмірний матеріал навіть з більш високими функціональними характеристиками.

 
Напрямок наукової роботи, присвячений дослідженню матеріалів для технологій наноелектроніки, активно розвивається на кафедрі фізики металів і ми бажаємо нашим колегам подальших успіхів в цій сфері, а також нових публікацій в рейтингових журналах!


19 травня 2020 р. відбулися захисти магістерських дисертацій в дистанційному режимі

На розгляд ЕК були представлені роботи: Віталія ЯНЧУКА, Дарії ТРУБЧАНІНОВОЇ та Вікторії ГРИЩЕНКО.

Всі здобувачі отримали найвищі бали (100 балів) та рекомендації для вступу в аспірантуру!

Вітаємо наших студентів з присудженням ступеня магістр та присвоєння кваліфікації магістр з матеріалознавства!


Реєстрація на єдиний всеукраїнський іспит з іноземної мови!

Інформація про порядок заповнення анкети для внутрішніх та порядок дій для зовнішніх вступників для реєстрації на єдиний всеукраїнський іспит з іноземної мови:
https://pk.kpi.ua/mag-register-kpi/
https://pk.kpi.ua/mag-register-other/


До уваги студентів ІФФ!

Студентів, які мають право на отримання додаткових балів до стипендії відповідно до чинного законодавства, просимо надсилати відповідні документи (копії статей, дипломів, подання наукових керівників, керівників зареєстрованих гуртків, керівників департаментів та організацій студентського самоврядування тощо), що підтверджують досягнення, на електронну адресу: ldoniy@ukr.net(для Олени Олександрівни).

Необхідно також вказати наступні данні у таблиці, що додається:

Підтвердженням того, що документи доставлені та прийняті до обробки у деканаті,  буде відповідь про отримання листа.

У разі відсутності відповіді,  необхідно надіслати повторного листа та зв‛язатися по тел. 097-6401033 з відповідальною особою Доній Оленою Олександрівною.

Термін надсилання документів:з 18.05.2020 по 27.05.2020

Дата надання до деканату паперових документів з оригіналами підписів буде  з’ясована пізніше після завершення карантину.

Деканат

Нарахування додаткових балів в дистанційному режимі 


Увага 18 травня о 12-00 відбудуться захисти переддипомної практики бакалаврів групи ФМ-61-1 у дистанційному режимі на платформі ZOOM

Всі бажаючі мають змогу приєднатись!

Для цього необхідно до 17 травня написати листа на пошту kpm@kpm.kpi.ua з поміткою “захисти 1805”


Увага 19 травня відбудуться захисти магістерських дисертацій в дистанційному режимі на платформі ZOOM

Всі бажаючі мають змогу приєднатись до цього!

Щоб приєднатись потрібно до 18 травня написати листа на пошту kpm@kpm.kpi.ua з поміткою “захисти 1905”


https://kpm.kpi.ua/magistratura-2/

Увага II атестація проходитиме у період 04.05.-15.05.20

Шановні студенти та викладачі!

Нагадуємо, що ІІ атестація проходить у період з 04.05.20 по 15.05.20. Результати обов’язково вносяться у систему «Електронний Кампус КПІ» до 17.05.20. Після цієї дати доступ до системи «Електронний Кампус КПІ» з метою коригування результатів атестації буде неможливий.

Деканат ІФФ


ВІТАЄМО НАУКОВЦІВ З ОТРИМАННЯМ ПАТЕНТУ!

Навіть підчас вимушеного карантину викладачі та науковці кафедри фізики металів не припиняють свою діяльність. Однією з важливих частин роботи сучасного науковця є захист авторських прав та комерціалізація наукових розробок. Результатом наполегливої праці викладачів кафедри фізики металів  к.т.н. А.П. Бурмака, проф. С.М. Волошко та проф. С.І. Сидоренка, разом з провідними науковцями Інституту металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України є отримання 2 патентів на корисну модель:

 • Патент на корисну модель №139777 «Спосіб ультразвукового ударного зміцнення металевих поверхонь»;
 • Патент на корисну модель №141320 «Спосіб низькотемпературного деформаційного азотування поверхневих шарів металевих виробів».

Дані розробки присвячені створенню нових методів ударного зміцнення металевих поверхонь матеріалів, що дозволяє підвищити довговічність і надійність  деталей та конструкцій.

         Вітаємо наших колег та бажаємо їм нових успіхів та міжнародного визнання.


Нагадування про ключові дати весняного семестру 2020 р.

Шановні викладачі та студенти!

Друга атестація буде проходити у період з 04.05.20 по 16.05.20.

Атестація буде проводитися в електронному вигляді за допомогою системи “Кампус”. 

Просимо всіх співробітників, студентів та аспірантів приєднатись до телеграм-каналу “Деканат” https://t.me/dekanat_iff для слідкування за оголошеннями та новинами. Тих, хто немає змоги підписатись на канал, просимо надіслати лист з темою “розсилка новин” на адресу lcm@iff.kpi.ua для отримання новин на пошту.

kpi.ua/document_control


Увага! Залікова сесія на 4 курсі відповідно до розпорядження № 5/69 від 16.03.2020 р. відбудеться у період з 6 по 11 квітня 2020 р.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - photo.jpg

Шановні студенти та співробітники! Карантин у КПІ продовжено!

Відповідно до рішення Кабінету міністрів України карантин у КПІ ім. Ігоря Сікорського триватиме до 24 квітня 2020 року.Дія всіх заходів щодо організації навчального та робочого процесів в університеті, передбачених наказом ректора КПІ ім. Ігоря Сікорського 7/60 від 17.03.2020, продовжується та є чинною на весь період дії карантину, оголошеного та подовженого українським урядом.З умовами цього наказу можна повторно ознайомитись тут (НАКАЗ № 7-60 від 17.03.2020).


Рекомендації щодо дій задля недопущення коронавірусу COVID-19

Шановні співробітники та студенти, відповідно до наказу ректора №7/52 від 06.03.2020 доводимо до вашого відома рекомендації для вищих навчальних закладів ДУ “Центру громадського здоров’я МОЗ України”.

Рекомендації для вищих навчальних закладів


25 лютого 2020 року на кафедрі фізики металів відбулася зустріч студентів та викладачів спеціальності “Матеріалознавство” з представником компанії «КОСТАЛ Україна» Тетяною Воловик

Метою цієї зустрічі було налагодження співпраці між кафедрою фізики металів КПІ ім. Ігоря Сікорського, як постачальника освітніх послуг, і ТОВ «КОСТАЛ Україна», як потенційного роботодавця випускників кафедри.

ТОВ «КОСТАЛ Україна» ‒ це дочірня компанія, яка входить до складу міжнародної групи виробничих компаній KOSTAL GROUP з головним офісом у м. Люденшайд (Німеччина). KOSTAL GROUP є світовим лідером у виробництві механотроніки для автомобільної промисловості.

Основним напрямком діяльності компанії є виробництво комплектуючих для автомобілів: перемикачів склопідіймачів, перемикачів положення сидіння, мікроперемикачів, панелей перемикачів центральної консолі для таких автовиробників, як Ford, Audi, Daimler, BMW, Volkswagen, Renault, Porsche, Seat.

Напрямки діяльності ТОВ «КОСТАЛ Україна»:

 • Конструкторська розробка та дизайн (в т.ч. електроніки);
 • Монтаж електронних плат SMT;
 • Хвильова пайка;
 • Монтаж пластикових виробів;
 • Лиття пластикових виробів;
 • Механічна обробка матеріалів;
 • Управління проектами.

Компанією «КОСТАЛ Україна» виявлена зацікавленість у працевлаштуванні випускників КПІ ім. Ігоря Сікорського за спеціальністю “Матеріалознавство”, а також досягнуто домовленості щодо можливості для студентів кафедри фізики металів проходити практику або стажування у літній період на базі виробництва ТОВ «КОСТАЛ Україна» (м. Переяслав) або конструкторського департаменту (м. Київ).


15 лютого 2020 р. в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся день відкритих дверей

Ми вітаємо всіх, хто зацікавився спеціальністю 132 “Матеріалознавство” – Ви зробили правильний вибір, а ми зробимо так, щоб Ви про це не пошкодували!

А всіх інших з радістю запрошуємо до нас на бесіду або екскурсію. Все розкажемо, все покажемо! Просто подзвоніть або напишіть нам!


14 грудня 2019 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського  відбувся день відкритих дверей KPI AbitFast

Відео-звіт KPI AbitFast

Ми вітаємо всіх, хто зацікавився спеціальністю 132 “Матеріалознавство” – Ви зробили правильний вибір, а ми зробимо так, щоб Ви про це не пошкодували!

А всіх інших з радістю запрошуємо до нас на бесіду або екскурсію. Все розкажемо, все покажемо! Просто подзвоніть або напишіть нам!


Гарна новина!

Пройшов успішний захист кандидатської дисертації аспіранта кафедри фізики металів Орлова Андрія Костянтиновича на тему “Дифузійне фазоутворення та властивості нанорозмірних плівкових матеріалів V/Ag, Fe/Pt/Au” Ni/Cu/Cr, Ni/Cu/V”.

Робота виконувалась у найбільшому в світі японському синхротронному центрі SPring-8.

Приєднуйся до нашої команди та роби світову науку разом з нами! #вступай_на_132_матеріалознавство (кафедра фізики металів КПІ)


За новими знаннями – до стародавніх Афін!

Учасники семінару біля Парфенона

Усередині жовтня група студентів і співробітників інженерно-фізичного факультету КПІ відвідала місто, сама назва якого в будь-якої освіченої людини викликає безліч історичних і культурних ремінісценцій, – стародавні, але й сьогодні молоді Афіни. Проте мета поїздки була не туристичною – 10 наших молодих науковців і студентів узяли участь у міжнародному п’ятиденному семінарі фізиків-матеріалознавців, чи, точніше, – в освітньому проєкті “Advanced Training Course “Spintronics Radar Detectors” (“Курс підвищення кваліфікації “Спінтронікові радар-детектори”).

Спінтроніка і Програма НАТО

Проєкт реалізовувався в межах Програми НАТО “Наука заради миру і безпеки” і був спрямований на підвищення рівня знань молодих дослідників – фізиків-матеріалознавців у сфері найсучасніших мікрохвильових детекторів, заснованих на наноосциляторах обертового моменту. Такі пристрої (spintronic devices) забезпечують високу чутливість і можуть використовуватися як частотно-регульовані резонансні мікрохвильові детектори для широкого спектру застосувань у телекомунікаціях, радарах та розумних мережах. Спінтроніка сьогодні – це рівень навіть не нано-, а пікотехнологій, тобто це та галузь, дослідження в якій нині створюють нові знання на передньому краї науки. Тож актуальність цієї тематики не викликає жодних сумнівів, і саме це визначило успіх проєкту в Програмі НАТО “Наука заради миру і безпеки”.

Трохи докладніше про Програму, в межах якої було проведено цей лекторій, розповідає доцент кафедри фізики металів інженерно-фізичного факультету, молодий учений Ігор Владимирський, який був одним із головних рушіїв проєкту з української сторони і членом оргкомітету всього заходу: “Проєкти Програми НАТО “Наука заради миру та безпеки” поділяються на наукові, за якими фінансується проведення наукових досліджень, та такі, які мають на меті проведення певних заходів. Такими заходами можуть бути семінари і тренінги з метою підвищення рівня знань студентів, аспірантів і молодих науковців. Проєкт, який виграли і в якому взяли участь ми, належав саме до другої  категорії”.

Співорганізаторами семінару виступили Національний центр наукових досліджень “Демокрітос” (Греція, Афіни) та кафедра фізики металів ІФФ КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Лектори і слухачі

Отож на семінарі провідні у цій галузі науковці Європи виступили перед студентами і молодими дослідниками з лекціями з надсучасної тематики й виклали свою точку зору на низку тих проблем, які сьогодні перебувають у центрі уваги вчених усього світу. А ще для тих, хто проходив цей курс, було організовано екскурсії до науково-дослідних лабораторій Центру “Демокрітос”.

Лекції для учасників семінару читали дослідники з Греції, Німеччини, Угорщини, Франції та України. Вчених-лекторів нашої країни  представляли професор Сергій Сидоренко, доцент Ігор Владимирський (обидва – КПІ ім. Ігоря Сікорського) та професор Олександр Прокопенко (Київський національний університет ім. Тараса Шевченка).

У семінарі також узяли участь старші викладачі кафедри фізики металів КПІ Сергій Конорєв та Андрій Бурмак, аспіранти цієї кафедри Андрій Орлов, Арсен Гафаров і Павло Макушко, студентки ІФФ Дарія Трубчанінова і Дарія Невесела  та студентка ФТІ Ярина Мамчур.

На запитання, за якими критеріями відбиралися студенти для поїздки до Афін, Ігор Владимирський відповів: “Ми намагалися відібрати кращих представників різних категорій студентів – бакалаврського циклу, магістрантів та аспірантів. А ще, з огляду на те, що лекції читалися англійською мовою, володіння нею було базовою вимогою для кандидатів”.

Матеріали, з якими його учасники повернулися додому, тепер використовуються в навчальному процесі і в наукових дослідженнях. А студенти діляться першим досвідом організації та участі в міжнародній проєктно-грантовій діяльності, здобутими знаннями і, певна річ, враженнями від поїздки зі своїми однокашниками. Але це ще не все. За словами Ігоря Владимирського, для когось із них ці знання можуть бути використані  при підготовці курсового проєкту, для когось допоможуть визначитися з вибором  теми дипломної роботи, а для когось – увійдуть до одного з розділів дисертації.

Як виникла ідея поїздки і хто її реалізовував

 Важливо, що ініціаторами участі в проєкті стали саме молоді науковці, аспіранти і студенти. Вони самотужки підготували проєктні пропозиції й виграли відповідний грант у 50 тисяч євро. Ба більше, для того щоб почати проєкт, потрібно було ще й створити консорціум університетів Європи для участі в ньому. Створення цього консорціуму також узяв на себе цей молодий колектив. І ввійшли до нього, окрім КПІ, ще й виші та дослідницькі центри Франції, Німеччини, Угорщини та Греції. Але найголовніше в усьому цьому,  що все було зроблено без завдань “згори”, без будь-якого примусу, власними силами. Молоді дослідники і студенти самі знайшли актуальну тему, забезпечили виконання усіх вимог Програми НАТО й досягли в цьому успіху, який увінчався поїздкою до Греції.  Варто додати, що за умовами Програми НАТО “Наука заради миру і безпеки” у проєктах мають спільно брати участь представники держав-членів НАТО і держав-партнерів НАТО. Це є необхідним складником визначення членів консорціуму, і команда з інженерно-фізичного факультету з добором саме таких партнерів для роботи в консорціумі успішно впоралася. Головним з них і став Центр “Демокрітос” (як відомо, Греція є членом Північноатлантичного альянсу).  При цьому проїзд, проживання, харчування і культурна програма (а вона була надзвичайно цікавою – не забуваймо, що навчання проходило в столиці античного світу!) учасників семінару фінансувалися коштом проєкту.

У сучасної науки одна мова – англійська!

Слід підкреслити, що без знання англійської долучитися до міжнародної проєктно-грантової діяльності просто неможливо. Тому володіти мовою слід так, щоб не тільки мати змогу читати наукові тексти, але й бути спроможним спілкуватися з колегами; не лише слухати лекторів, але й розуміти, про що вони розповідають… І, звісно, вміти давати собі раду з вирішенням побутових питань, перебуваючи в інших країнах.  Для того щоб досягти такого рівня володіння мовою, не варто розраховувати лише на аудиторні заняття. “Потрібна постійна мовна практика. Ходити лише на заняття з англійської недостатньо. Слід багато читати, в тому числі й літературу за фахом, дивитися фільми в оригіналах з субтитрами, – ділиться власним досвідом Ігор Владимирський. – Люди, які збираються пов’язати своє життя з наукою, мусять розуміти, що в сучасної науки лише одна мова – англійська”.

Від редакції

Не боятися і почати працювати

…Проєкт “Advanced Training Course “Spintronics Radar Detectors” завершено. Молоді дослідники кафедри фізики металів ІФФ здобули не лише нові знання, але й отримали неоціненний досвід. Він засвідчує, що долучитися до участі в співпраці із закордонними колегами цілком реально. Нині конкурси щодо участі в міжнародних науково-дослідницьких чи освітніх програмах оголошуються дуже часто. Потрібно тільки знайти свою тему і навчитися презентувати свої знання та вміння. У багатьох галузях наш рівень аж ніяк не нижчий за рівень колег з інших країн. Тож слід просто починати працювати.


В рамках наукової співпраці з японським дослідницьким синхротронним центром RIKEN SPring-8 Center в листопаді 2019 року відбувся робочий візит аспіранта кафедри фізики металів І.О. Круглова до міста Токіо. Також було відвідано Національний Музей Сучасної Науки та Інновацій – Miraikan.

A working visit of I.O. Kruhlov who is a PhD student of Metal Physics Department to Tokyo city took place in November 2019, within the framework of scientific collaboration with the Japanese Research Synchrotron Facility RIKEN SPring-8 Center. The National Museum of Modern Science and Innovations – Miraikan – was also visited.


Хоча на вулиці вже стає зимно, це не зупинило учнів школи 44, міста Кам‘янське. Одинадцятикласники завітали на кафедру фізики металів та відчули себе справжніми студентами, познайомилися з викладачами та побачили сучасні лабораторії факультету.
Школярі та їх батьки дізналися про можливості вступу на кафедру фізики металів та про перспективні напрямки розвитку в області матеріалознавства!

Якщо ви теж бажаєте відвідати нашу кафедру та побачити все на власні очі, тоді обов’язково пишіть нам на пошту або дзвоніть за телефонами, які вказані на сайті.


ТАМ, ДЕ ОСІВ ПИЛ СТОЛІТЬ

(Advanced Training Course
 кафедри фізики металів в Афінах)

14-18 жовтня 2019 р. в м. Афіни (Греція) в рамках проекту програми НАТО “Наука заради миру та безпеки” проходив курс підвищення кваліфікації фізиків-матеріалознавців (Advanced Training Course “Spintronics Radar Detectors”) для студентів, аспірантів і молодих вчених України і Греції.

Коротко про проект та про захід 14-18 жовтня в Афінах.

Проект «Advanced Training Course “Spintronics Radar Detectors”» програми НАТО “Наука заради миру і безпеки” – це курс підвищення кваліфікації, спрямований на підготовку молодих дослідників фізиків-матеріалознавців з найсучасніших мікрохвильових детекторів, заснованих на нано-осциляторах обертового моменту. Такі пристрої (spintronic devices) забезпечують високу чутливість, що робить їх перспективними в якості частотно-регульованих резонансних мікрохвильових детекторів для широкого спектру застосувань у телекомунікаціях, радарах та розумних мережах.

Захід відбувався протягом 5 днів і складався з лекцій та відвідувань науково-дослідних лабораторій (Institute of Nanoscience and Nanotechnology, NCSRDemokritos“).

Співорганізаторами заходу виступили Institute of Nanoscience and Nanotechnology, NCSR “Demokritos” (Греція) та кафедра фізики металів КПІ ім. Ігоря Сікорського (Україна).

Керівники проекту:

– з боку Греції Prof. Dr. Dimitrios Niarchos, Institute of Nanoscience and Nanotechnology, NCSR “Demokritos”, Dr. Andreas Kaidatzis, Research Associate, Institute of Nanoscience and Nanotechnology, NCSR “Demokritos”, та Dr. Kostantinos Giannakopoulos, Institute of Nanoscience and Nanotechnology, NCSR “Demokritos”;

з боку України – проф. Сергій Сидоренко, науковий керівник кафедри фізики металів, та д-р Ігор Владимирський, доцент кафедри фізики металів КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Особливістю даного проектує те, що його запропонували, підготували і виграли відповідний грант програми НАТО “Наука заради миру і безпеки” молоді вчені Кафедри фізики металів КПІ.

Разом із відомими в світі вченими Греції (Prof. Dr. Dimitrios Niarchos, Dr. Andreas Kaidatzis, Dr. Kostantinos Giannakopoulos), Німеччини (Dr. Stefan Facsko), Угорщини (Dr. Gábor Katona), Франції (Dr. André Thiaville, Dr. Denys Makarov), України в міжнародному заході взяла участь і делегація співорганізаторів – кафедри фізики металів КПІ ім. Ігоря Сікорського, яку очолив доцент кафедри фізики металів І.А. Владимирський (член оргкомітету заходу). В складі делегації та в якості слухачів курсу взяли участь старші викладачі С.І. Конорев та А.П. Бурмак, аспіранти А.К. Орлов, А. Гафаров і П. Макушко, студентки Трубчанінова Д., Невесела Д., Мамчур Я.

Проф. С.І. Сидоренко представив доповіді: “Activities of the Metals Physics Department of Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute” та “Role of outer surface processes on diffusion phase formation in a volume of nanothin metals films”, доц. І.А. Владимирський – “Novel highly anisotropic magnetic thin films for spintronic application“.


ПОЗДОРОВЛЯЄМО!

Вітаємо стартап-проект “Теплиця майбутнього: ресурсозберігаючі технології”на чолі із доц. кафедри фізики металів Л.Д. Демченко із виходом до фінальної частини конкурсу стартап-проектів VІІ Фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2019», що відбувся 8-10 жовтня 2019 року.

Даним старт-ап проектом зацікавилися інвестори, було підписано Меморандум про співпрацю і підтримку проекту.

Тож, бажаємо успіхів по впровадженню проекту в “підприємницьке” життя!


Форум молодих науковців “Сучасне матеріалознавство”

Вітаємо представників кафедри фізики металів асп. Шаміса М. та к.т.н. Шкарбаня Р. А., які 12 жовтня 2019 року приймали участь у конференції: “GERMAN-UKRAINIAN TECHNOLOGY TRANSFER PARTNERSHIP CONFERENCE” за підтримки “Київського Академічного Університету, Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, Асоціації Підприємств Промислової Автоматизації України та за фонду DAAD. Конференція присвячена сучасним проблем в галузі матеріалознавства та технологій.

На форумі було представлено дві доповіді, які оргкомітет відзначив відповідними сертифікатами!


Інформаційний день Програми «ГОРИЗОНТ 2020»

Шановні колеги!

            31 жовтня 2019 року о 15:00 у Національному технічному університеті України
«Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», просп. Перемоги 37,
Зала засідань Вченої ради (корпус № 1) відбудеться

Інформаційний день Програми «ГОРИЗОНТ 2020»

Організатори:

 • Департамент науки та інноватики та Департамент міжнародного співробітництва КПІ ім. Ігоря Сікорського
 • Національний контактний пункт при КПІ ім. Ігоря Сікорського» за напрямом «Інформаційні та комунікаційні технології» http://ncp.kpi.ua
 • Національний контактний пункт при КПІ ім. Ігоря Сікорського» за напрямом «Клімат та ефективність використання ресурсів, включаючи сировинні матеріали» http://ncp.kpi.ua
 • Національний інформаційний  центр зі співробітництва з ЄС у сфері науки та технологій

Учасники семінару будуть ознайомлені з останніми новинами від Європейської Комісії щодо програми «Горизонт 2020», умовами участі у проектах.

Для участі у семінарі необхідно зареєструватись до29 жовтня 2019 року за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScngOzqj3HL5MDc-Lm_qC1vpJdwtzxvU2qoEo3f_Vk7DflGZg/viewform або зателефонувати за номером (044) 204-80-19

Програма заходу:

14:30 – 15:00 Реєстрація учасників семінару Зала засідань Вченої ради КПІ ім. Ігоря Сікорського
(корпус № 1, проспект Перемоги, 37)
15:00 – 15:15 Вступне слово Згуровський Михайло Захарович, ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського
15:15 – 15.30 Про організацію управління міжнародною науково-технічною діяльністю в КПІ ім. Ігоря Сікорського і завдання по її розвитку Сидоренко Сергій Іванович, проректор з міжнародних зв’язків,
Пасічник Віталій Анатолійович, проректор з наукової роботи
15:30 – 16:10 Організація діяльності Національних контактних пунктів КПІ ім. Ігоря Сікорського та актуальні конкурси програми «Горизонт 2020» Шукаєв Сергій Миколайович, д.т.н., професор КПІ ім. Ігоря Сікорського,
НКП за напрямом «Інформаційні та комунікаційні технології»
16:10 – 16:20 Фінансові правила програми «Горизонт 2020» Коваль Олена Віталіївна, керівник НКП за напрямом «Юридичні та фінансові аспекти»
16:20 – 16:30 Актуальні конкурси за напрямом «Клімат та ефективність використання ресурсів, включаючи сировинні матеріали» Пятова Анжела В’ячеславівна, к.с.н., доцент КПІ ім. Ігоря Сікорського,
НКП за напрямом «Клімат та ефективність використання ресурсів, включаючи сировинні матеріали»
16:30 – 17:00 Питання, обговорення та консультації  

Вступ на КВП 2019

Шановні колеги!

Згідно з наказом ректора КПІ ім. Ігоря Сікорського від 30.08.2019 р. № 1/246 у вересні проводиться додатковий конкурсний відбір на кафедру військової підготовки. 

 Просимо Вас:

 1. На сайтах кафедр, факультетів, інститутів  та в телеграм каналах розмістити інформацію щодо можливості вступу на кафедру військової підготовки до кінця вересня цього року.

 2.  Документи від студентів приймаються до 20 вересня.

 3.  Вступні іспити проводяться 24 та 25 вересня.

 4. Доведення результатів вступу  та укладання контрактів – 26 вересня.

З повагою

Завідувач КВП

О. Царенок


В І Т А Є М О !

колегу – доцента кафедри фізики металів Валерію Вікторівну Холявко із призначенням на посаду в.о. проректора з навчальної роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Бажаємо, шановна Валеріє Вікторівно, успіхів на цій відповідальній посаді!


ПОЗДОРОВЛЯЄМО!

Студенти кафедри фізики металів Легеза Роман і Бесєдін Ігор в складі авторів старт-ап проекту “Fluid Technology…” зайняли перше місце в конкурсі «ZERNO challenge 2019» в рамках Національних змагань «ENACTUS UKRAINE СЕЗОНУ 2018-2019».

Приз за перше місце – 3000€ !

Тепер за умовами конкурсу, наші студенти мають представляти Україну на міжнародному рівні – на всесвітньому конкурсі старт-ап проектів «Innovation Race for Sustainability» в Германії (Франкфурті), наприкінці липня 2019 року (https://enactus.org.ua/nc2019).

1. Національні змагання .«ENACTUS UKRAINE СЕЗОНУ 2018-2019» проходили за підтримки Міністерства молоді та спорту України. В них взяли участь:

 • 250 cтудентів (команди Enactus, які представлять результати своїх соціально-підприємницьких проектів, та студенти-активісти, які жадають нових знань і випробують свої сили прямо на хакатоні соціальних проектів);
 • 80 представників бізнесу (керівники компаній, які є впливовою групою лідерів бізнесу з різних сфер діяльності, представники компаній із PR, CSR, HR напрямів).

НАЦІОНАЛЬНІ ЗМАГАННЯ «ENACTUS UKRAINE СЕЗОНУ 2018-2019» – ЦЕ:

 • 40 соціально-підприємницьких проектів;
 • 20 ВНЗ України;
 • 17 Глобальних Цілей ООН.

2. Нижче наводиться інформація про старт-ап проект “Fluid Technology…” та склад команди його авторів – FLAZteam.

Серед координаторів команди проекту – доцент кафедри фізики металів Інженерно-фізичного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського Демченко Л.Д.

Проект виконаний спільно із співробітниками НАН України (керівник- координатор від НАН України – к.ф.-м.н. А.М. Титенко).

Але спочатку в КПІ було розроблено старт-ап проект для участі у Всеукраїнському фестивалі “Sikorsky Challenge” (осінь 2017 і осінь 2018) і тоді той проект переміг (підписали з інвестором – Фондом науково-технічного розвитку імені академіка В.С. Михалевича – меморандум про інвестування в проект і підтримку з боку інвестора).

При підготовці старт-ап проекту для конкурсу ZERNO CHALLENGE 2019 доц. Л.Д. Демченко безпосередньо керувала в КПІ студентами.


Враження студентів гр. ФМ-32 О.Бессмертної і М.Коваленко про перебуванні у Німеччині при виконанні магістерських робіт за грантом ДААД (2018/2019)

Світ сучасної науки виявився набагато ближчим, ніж нам здавалося на перших курсах навчання на інженерно-фізичному факультеті. Саме на магістратурі нам, – двом магістрам кафедри фізики металів, – випала можливість стати учасниками міжнародної програми академічної мобільності DAAD (нім. Deutscher Akademischer Austauschdienst) за проектом Leonard-Euler 2018 – 2019 в Аугсбурському університеті, Німеччина.

У рамках цього проекту студентів запрошують безпосередньо до університету в Німеччині, аби власноруч проводити експерименти та дослідження, працювати в команді аспірантів та молодих вчених під керівництвом досвідченого професора. Ні, тут немає навчання, пар, лекцій, заліків. Цілий місяць перебування в університеті Аугсбурга на кафедрі експериментальної фізики-4,, яку очолює проф.М. Альбрехт, був цілком присвячений науковій робот за темою магістерський роботи «Формування скорміонів в нанорозмірних плівках Mn-Si»,( керівник з української сторони проф. Ю.М.Макогон). Наш проект стосувався магнітних матеріалів нового класу, – скирміонів, – які, в теорії, мають високу щільність запису при збереженні мінімальних розмірів носіїв пам’яті. Але це – теорія, і нашою метою було її перевірити: чи спростувати, чи підтвердити. У нас була можливість працювати на сучасному потужному обладнанні (sputtering machine, SQUID-machine, атомно-силовий мікроскоп тощо). Набуття таких практичних навичок призводить до розуміння того, чим саме займаються спеціалісти нашої галузі.

Звичайно, якість роботи над проектом залежить і від колективу, в якому доводиться працювати. Нам дуже пощастило, адже наукова група на кафедрі експериментальної фізики-4 дуже дружньо до нас ставилася. Це – команда професіоналів, тому всі, до кого ми зверталися за порадою чи допомогою, радо пояснювали нам все незрозуміле та відповідали на всі наші питання. Можливість взяти участь у даній програмі стала неоціненним внеском у наш професійний розвиток як інженерів-матеріалознавців та дала можливість отримати неоціненний досвід…

О..Бессмертна
М.Коваленко


Візит до Helmholtz-Zentrum Dresden-Rossendorf e.V.

В період з 22 по 27 квітня 2019 року на запрошення керівника наукової групи «Intelligent materials and devices» д-ра. Д. Макарова  відбувся візит старшого викладача кафедри фізики металів к.т.н. І.А. Владимирського в науковий центр Helmholtz-Zentrum Dresden-Rossendorf e.V. (м. Дрезден, Німеччина).

Метою візиту було обговорення перспектив співпраці між кафедрою фізики металів і Helmholtz-Zentrum Dresden-Rossendorf e.V., подачі спільних наукових проектів до Німецького наукового товариства (DFG), організації наукових стажувань аспірантів.

Досягнуті домовленості відкривають перспективи широкої співпраці за всіма перерахованими напрямами.


Шановні колеги!

Інформуємо, що кафедра фізики металів Інженерно-фізичного факультету виборола перше місце в рейтингу кафедр міжнародної діяльності у 2018 році.

Результати щодо складових діяльності першої “десятки” кафедр рейтингу – додаються.

Прийміть наші вітання, шановні колеги, і побажання нових успіхів в сфері міжнародної діяльності.


ВІТАЄМО КОЛЕГ З ОТРИМАННЯМ ПАТЕНТУ!

Вітаємо колег – к.т.н. І.А. Владимирського, проф. С.М. Волошко та проф. С.І. Сидоренка із важливою подією – отриманням патенту на корисну модель № 132717 “Спосіб визначення температури Кюрі в тонкоплівкових нанорозмірних феромагнітних композиціях”.


Шановні колеги!

Кафедра фізики металів Інженерно-фізичного факультету “КПІ ім. Ігоря Сікорського” 

запрошує Вас взяти участь у роботі

ХІІ Міжнародної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених

 ПЕРСПЕКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ НА ОСНОВІ НОВІТНІХ

ФІЗИКО-МАТЕРІАЛОЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА

КОМП’ЮТЕРНОГО КОНСТРУЮВАННЯ МАТЕРІАЛІВ,

яка відбудеться 18 – 19 квітня 2019 р. 

Запрошення

Реєстраційна форма учасника

З повагою, оргкомітет


Голосування

ОГОЛОШЕННЯ

12 квітня 2019р. о 14:15 в аудиторії 101 корпусу №9 в підрозділі/ групі підрозділів ІФФ відбудеться пряме таємне голосування з обрання виборних представників з числа працівників, які не є науковими, науково-педагогічними та педагогічними працівниками для участі у виборах ректора Університету.

Претенденти у виборні представники можуть бути висунуті трудовими колективами або шляхом самовисування, про що до Організаційного комітету (кім. 123-1) подається витяг з протоколу конференції трудового колективу або заява не пізніше 5 квітня 2019 р.


Ярмарок професій у Рокитному

21 березня 2019 року у Рокитнянській районній філії Київського обласного центру зайнятості відбувся Ярмарок вакансій. У цьому заході прийняли участь викладачі кафедри фізики металів Конорев С. І., Шаповалова Н. А. та Франчік Н. В.

На Ярмарок завітали учні 9-х ‒11-х класів загальноосвітніх шкіл селища Рокитне. Мета заходу ‒ зорієнтувати учнів щодо вибору майбутньої професії, розширити їх уявлення про професії і отримати інформацію про навчальні заклади.

Відкрила Ярмарок професій директор філії Лариса Глюза, яка підкреслила, що здійснювати такий крок школярі повинні свідомо, вільно та самостійно, обов’язково проаналізував свої знання та вподобання.

У заході взяли участь представники 14 навчальних закладів Києва та Київської області.

Старший викладач кафедри фізики металів Конорев С. І. також привітав усіх учасників заходу та запросив школярів вступати до Національного технічного університету України Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського.

Майбутнім абітурієнтам розповіли про умови вступу, про особливості навчання за освітньою програмою Металофізичні процеси та їх комп’ютерне моделювання, а також про працевлаштування після одержання освіти.

Запрошуємо школярів, які проявили інтерес та бажання навчатися на нашій кафедрі прийняти участь у ХІІ Міжнародній конференції «Перспективні технології на основі новітніх фізико-матеріалознавчих досліджень та комп’ютерного конструювання матеріалів», яка відбудеться 18 – 19 квітня 2019 р.


Ярмарок професій на базі Прилуцького професійного ліцею Чернігівської області

22 березня асистенти кафедри фізики металів Шаповалова Н.А. та к.т.н. Бурмак А.П. відвідали Ярмарок професій на базі Прилуцького професійного ліцею Чернігівської області та представили освітню програму кафедри фізики металів «Металофізичні процеси та їх комп’ютерне моделювання».

 Цей Ярмарок був організований для учнів 9 та 11 класів шкіл та гімназій м. Прилуки, а також 7-ми шкіл Прилуцького району. Загалом Ярмарок відвідало понад 700 школярів. Наші викладачі розповіли старшокласникам про спеціальність «Матеріалознавство», про величезне значення цієї галузі для розвитку суспільства; відповіли на численні запитання щодо особливостей вступної кампанії  2019 року, можливостей одержання подвійного диплому при навчанні у КПІ ім. Ігоря Сікорського та військової підготовки. Обговорювались також вибір пріоритетів при поданні заяв, навчальні дисципліни кафедри фізики металів та комп’ютерні технології, можливості подальшого працевлаштування, особливості стипендіального забезпечення (воно передбачає підвищену стипендію для наших студентів).

Запрошуємо усіх, хто проявив інтерес, обирати освітню програму кафедри фізики металів «Металофізичні процеси та їх комп’ютерне моделювання» першим пріоритетом, щоб стати висококваліфікованим спеціалістом світового рівня у галузі матеріалознавства!


Ярмарок професій на базі Переяслав-Хмельницької міської районної філії Київського обласного центру зайнятості.

Опубліковано: Понеділок, 25 березня 2019, 00:14

Автор: Вадим Гаврилюк

Перегляди: 346

20 березня викладачі кафедри фізики металів к.т.н., доцент Холявко В.В., к.т.н. Шкарбань Р.А. та к.т.н. Бурмак відвідали Ярмарок професій на базі Переяслав-Хмельницької міської районної філії Київського обласного центру зайнятості.

Цей Ярмарок був організований для учнів 9 та 11 класів семи шкіл та гімназії м. Переяслав-Хмельницький, а також 5-ти навколишніх сіл. Загалом вдалося поспілкуватись із 120-ма школярами та ознайомити їх із особливостями навчання за освітньою програмою кафедри фізики металів «Металофізичні процеси та їх комп’ютерне моделювання».

Зацікавленість старшокласників викликали новітні досягнення в галузі матеріалознавства, значення цього напряму для розвитку науки, техніки і взагалі суспільства. Численні запитання школярів стосувались умов вступу до КПІ ім. Ігоря Сікорського на дану освітню програму у 2019 році, можливостей одержання подвійного диплому при навчанні на спільному українсько-німецькому факультеті, перспектив працевлаштування після одержання освіти, а також студентського дозвілля, умов проживання в гуртожитку та особливостей стипендіального забезпечення.

Запрошуємо тих, хто проявив інтерес і бажає навчатись на нашій кафедрі, взяти участь у ХІІ Міжнародній конференції  «Перспективні технології на основі новітніх фізико-матеріалознавчих досліджень та комп’ютерного конструювання матеріалів», яка відбудеться 18 – 19 квітня 2019 р. і призначена для абітурієнтів, студентів, аспірантів та молодих вчених. Додаткову інформацію буде розміщено на нашому сайті.