Контакти

Враження студентів від міжнародних стажувань


Подорожуй – навчайся – досліджуй світ разом з КФМ!

Що може бути цікавіше за подорож? У ній людина знаходить себе і переосмислює своє життя. Будь-яка мандрівка в далекі або ближні країни дарує безліч знань, спогадів, почуттів та емоцій. Студентські роки – найкращий період в житті для подорожей, який треба використовувати з максимальним задоволенням!

Подорож з КФМ – це не тільки шанс побачити світ і всі його дива у повній красі, але й можливість навчитися чогось нового, отримати досвід роботи у найсучасніших і найпрогресивніших лабораторіях світу високо розвинутих країн, таких як Японія Німеччина, Франція, Швеція, Норвегія, Бельгія, США, Китай та інші.

Подорожуючи світом, молоді люди, наші студенти, починають краще розуміти, чого хочуть досягти у своєму житті. Починають ставити цілі й сміливо йти до них. А ми, викладачі, завжди готові допомагати, бути опорою і порадниками у сучасному швидкоплинному світі нових технологій.

В цій рубриці хочемо познайомити вас із подорожами світом наших студентів. Всі ці подорожі пов¢язані із різноманітними науковими і навчальними міжнародними програмами стажувань, обмінів, практик, включених навчань і відряджень студентів. Які враження справили ці подорожі на наших студентів? А також яких висот досягли студенти саме завдяки цим подорожам? Дізнайтеся прямо зараз!

Знайомтеся! Іван Круглов! В минулому студент нашої кафедри, а сьогодні її аспірант. Він розкаже, про свої подорожі країною сходу сонця! До вашої уваги – Японія!

В рамках наукової співпраці кафедри фізики металів (КФМ) з японським дослідницьким синхротронним центром RIKEN SPring-8 Center в листопаді 2019 року відбувся робочий візит аспіранта кафедри фізики металів Івана Круглова до міста Токіо. Також було відвідано Національний Музей Сучасної Науки та Інновацій – Miraikan.

Питання від наших абітурієнтів!

А: Розкажи, будь ласка, скільки разів ти був у Японії і з якою метою? Чим ти займався в Японії?

Іван: Остання поїздка була вже п’ятою, загалом же я там провів півтора року. Я поїхав з метою проведення досліджень структури нанорозмірних металевих плівок з використанням синхротронного випромінювання.

А: Коли ти побував там вперше і де саме? Як ти туди потрапив?

Іван: Вперше – восени 2016 року. Дослідницький центр RIKEN SPring-8 знаходиться в префектурі Хього. Його повна адреса українською звучить наче магічне заклинання, тому не буду деталізувати.

У кафедри фізики металів є спільний науковий проект з японцями, в рамках якого ми співпрацюємо вже більше 6 років. Так, власне, я туди і потрапив – вступав до аспірантури, вже знаючи, що одразу поїду в Японію.

А: Що тебе вразило найбільше за все?

Іван: Майже все.Пам’ятаю, як приїхавши з аеропорту і оглядаючись на автобусній зупинці, відчував себе прибульцем, що потрапив на іншу планету, настільки все було незвично.

А: З якими труднощами ти стикнувся у своїй подорожі?

Іван: Мабуть, найбільша трудність для іноземця в Японії – це те, що відсоток англомовних японців є дуже незначним. Тому не знаючи японської мови, в побутових питаннях можуть виникати складнощі з комунікацією.

А: Чи зустрів там нових друзів? Чи познайомився з цікавими людьми?

Іван: Так, зустрів велику кількість цікавих людей, як серед дослідників, так і серед людей інших професій. Загалом, японський менталітет дуже цікавий і глибокий, хоча на перший погляд – часто незрозумілий. Але це тема для окремої розмови.

А: Де ти побував, подорожуючи Японію, і що цікавого побачив?

Іван: Насправді, завдячуючи гостинності японських колег, доволі багато де вдалося побувати за цей час. Не рахуючи самого синхротронного центру, де я проводив більшу частину часу, в різний період відвідав Токіо, Осаку, Сендай, Кіото, Хіросіму, Нару, Кобе, острів Кюшю. Пригадую також деякі менш популярні серед туристів місця, але не всі їх назви згадаю.

А: Як на тебе вплинула ця подорож? Чи продовжуєш ти дослідження, які почав там?

Іван: Це був колосальний досвід, дізнався та навчився багато чого нового, познайомився з цікавими людьми.

Так, зараз аналізуємо та публікуємо результати, отримані в Японії, також працюю над своєю дисертацією.

А: На скільки їх традиції та культура відрізняється від української? І чи цікавила японців українська культура і традиції?

Іван: Відрізняються доволі відчутно. Моментами ці відмінності у світосприйнятті викликають в тебе подив, моментами – захоплення, іноді – посмішку.

Відверто кажучи, я думаю, що українців японська культура цікавить значно більше, ніж японців – українська. Однак в останню поїздку, пам’ятаю, здивував японських колег інформацією про те, що борщ – це українська національна страва, а не російська.

А: Що порадиш? Чи порекомендуєш студентам побувати в Японії?

Іван: Так, Японія однозначно того варта. Однак, щоб її по-справжньому відчути, однієї туристичної поїздки може не вистачити. І взагалі вважаю, що подорожувати – просто необхідно, ти розширюєш власний світогляд, відкриваєш нові місця та людей.


Подорожуй – навчайся – досліджуй світ разом з КФМ!

Ще більше цікавих подорожей разом із КФМ! Мандруйте сміливо, з повною свободою і користю разом із нами! Шукайте, досліджуйте та подорожуйте доки у вас є те, що не купиш за гроші і не відкладеш на рік – молодість!

Продовжуємо рубрику наших подорожей, в якій знайомимо вас із можливостями подорожувати світом, навчаючись на кафедрі фізики металів і отримуючи найкращий досвід роботи в найсучасніших і найпотужніших лабораторіях і наукових центрах, що розташовані по різних куточках Земної кулі.

Ми робимо все, щоб життя наших студентів було насиченим і цікавим! Це не нудні лекції і лабораторки на застарілому обладнанні. Наші студенти навчаються і отримують досвід на найсучаснішому високотехнологічному обладнанні в самих найкращих науково-дослідницьких центрах світу! І ми додаємо усіх зусиль, щоб їх життя було яскравим, а і захоплюючі подорожі надавали нові знання, новий досвід, допомагали розвитку творчих здібностей та насичували мудрістю різних народів світу!

Сьогодні знайомимо вас із Дар’єю Трубчаніновою, студенткою магістранткою нашої кафедри. За останній рік Даша подорожувала різними країнами, побачила Польщу, Грецію, та планує поїздки до Німеччини.

Розпитаємо Дашу про її подорожі за останній рік.

Даша відвідала Грецію, м. Афіни 14-19 жовтня 2019 р. для участі у міжнародному навчально-науковому семінарі “Spintronics Radar Detectors” за грантом програми NATO “Science for peace and security” разом із іншими студентами, аспірантами і викладачами у складі делегації нашої кафедри.

Також вона побувала у Варшаві (Польща) для участі у міжнародній конференції «Perspektywy Women in Tech Summit – 2019» за грантом польських колег – наших давніх друзів з польської наукової фундації «Perspektywy».

В рамках договору про співпрацю між кафедрою фізики металів КПІ ім. Ігоря Сікорського та Університетом м. Аугсбург, кафедрою експериментальної фізики-4 (Німеччина) запланована також серія поїздок Дар¢ї до Німеччини для виконання міжнародного наукового проекту за програмою Німецької служби академічних обмінів Леонарда Ейлера (Leonhard Euler-Programm) у складі української делегації.

Абітурієнти запитують!

А: Даша! Яка з твоїх поїздок тебе вразила найбільше?

Д: Насправді кожна подорож була по своєму вражаючою та цікавою. Нові знайомства, нові можливості, нестандартні ситуації – все це допомагає розкрити у собі нові грані.

А: Як проходили конференції в Польщі та Греції, та що сподобалося найбільше?

Д: В Польщі була величезна конференція, де одночасно в різних залах відбувалися десятки лекцій та воркшопів від топових компаній і не тільки. Тому кожен міг приєднатися до будь-якої лекції та воркшопу (за наявності вільних місць або попередньої реєстрації). Також там була можливість поспілкуватися з рекрутерами таких компаній, як Facebook, Google, Amazon, P&G, Intel та ін. Тобто кожен мав свободу вибору: пройти воркшоп, послухати лекцію чи поспілкуватися з представниками різних компаній.

Найбільше мені сподобався воркшоп про написання наукових робіт та презентацію своїх результатів. Там на прикладі наукових робіт ми розбирали типові помилки та презентували свої роботи. Також було дуже цікаво поспілкуватися з представниками різних компаній, можна було одразу проходити співбесіду або дізнатися усі вимоги і певні особливості кожної компанії.

В Греції все було трохи інакше. Ми мали розклад лекцій на кожен день і це вже були вузько спрямовані лекції на тему спінтроніки від провідних науковців з різних країн. Також ми мали можливість відвідати інститут Demokritos та зазирнути до лабораторій.

А: Чи зустріла ти там нових друзів? Чи познайомилася з цікавими людьми?

Д: Звісно під час обох поїздок було багато нових знайомств і з’явилися нові друзі. Насправді кожне нове знайомство є цікавим, бо від кожної людини ти дізнаєшся щось нове.

А: Греція – антична країна. Де ти побувала, подорожуючи Грецією, і що цікавого побачила, дізналася з історії цієї країни?

Д: В Греції для нас організували велику екскурсію, ми побували в Акрополі та дізналися його історію. Також кожен вечір ми мали вільний час та гуляли містом, воно насправді надзвичайне.

А: Як на тебе вплинула ця подорож?

Д: Будь-яка подорож надихає на нові подвиги та відкриття, особливо якщо подорож вдалася. Подорожі додають мені сміливості та дарують натхнення, після повернення додому завжди багато сил та нових ідей.

А: В якій країні порадиш побувати?

Д: Насправді я відвідала не так багато країн, щоб бути радником. Та можу сказати, що слід брати від подорожі все, максимально поринати у культуру, ритм та звичаї нової країни.

А:  Що плануєш досліджувати в Німеччині?

Д: В Німеччині планую досліджувати властивості тонкоплівкових композицій.

Акрополь, Греція
Акрополь, Греція
Варшавська політехніка, Польща
Акрополь, Греція
Музей Бенакі, Афіни, Греція
Тиха кімната, інститут Демокрітос, Греція
Вечірні Афіни, Греція