Контакти

Міжнародні стажування-2015


Наукове стажування в університеті м. Льовен, Бельгія Січень 2015

Кафедра фізики металів у складі інженерно-фізичного факультету НТУУ «КПІ» є виконавцем міжнародного проекту “Модернізація навчальних планів дворівневої програми підготовки (бакалаври/магістри) з інженерного матеріалознавства на основі компетентнісного підходу та найкращого досвіду з впровадження положень Болонського процесу” “MMATENG”, що фінансується програмою TEMPUS.

               У січні 2015 відбувся перший тренінг за даним проектом, який проходив в університеті м. Льовен (Бельгія) і був спрямований на передачу досвіду європейських університетів у викладанні курсів матеріалознавчого спрямування.

               Кафедру фізики металів у складі делегації НТУУ «КПІ» представляв І.А. Владимирський 

Команда НТУУ «КПІ» разом з координатором проекту MMATENG
Dr. Peter Arreas

Наукове стажування в Uni-Augsburg, Німеччина

Професор кафедри фізики металів Ю.М. Макогон зі своїми студентами К. Сліпченко та В. Костенко на фоні центрального входу університету  м. Аугсбург

Університет Аугсбурга – один з наймолодших німецьких державних вузів, кампус якого розміщено практично в центрі Аугсбурга, третього за величиною міста Баварії. 

Вид на дослідницький корпус  університету м. Аугсбург

Сучасний архітектурний ансамбль університету, де проходило моє наукове стажування, гармонійно вписується в мальовничу паркову зону ─ улюблене місце відпочинку студентів цього вузу.

В перший тиждень перебування в Uni-Augsburg нами було зроблено доповідь  “The formation L10phase in Fe50Pt50and [Pt/Fe]x4  films on SiO2/Si(001) and Al2O3 substrates“  за результатами проведених досліджень  в НТУУ”КПІ”. 

Доповідь студентки кафедри фізики металів К. Сліпченко

Колегами з  університету Uni-Augsburg була надана можливість роботи на сучасному обладнанні: установці для швидкісного відпалу, атомно-силовому та магнітно-силовому мікроскопі, SQUID магнітометрі. 

Студентка К. Сліпченко підчас проведення вимірів на атомно-силовому мікроскопі, в той час, як В. Костенко проводить виміри на магнітометрі SQUID

Нам випала унікальна можливість працювати та консультуватись з фахівцями, що займаються розробкою та дослідженням нових матеріалів для магнітного запису інформації –Dr. G. Beddies (TU-Chemnitz), Prof. Dr. M. Albrecht,  Dr.  A. Liebig, B. Hebler, M. Lindorf, D. Mitin, D. Nissen, W. Reinbach, N. Safonova (all Uni-Augsubrg)

Дослідницька група Prof. Dr. M. Albrecht з задоволенням ділилась не тільки науковими досягненнями, а і цікавими історіями, традиціями з життя німців.

Вільний час ми проводили, дізнаючись більше про історію Баварії і міста Аугсбурга, гуляючи вулицями, відвідуючи музеї. Побували в замку Норшвайнштайн поблизу містечка Ф’юсен, недалеко від австрійського кордону.

Внутрішній дворик музею Максиміліана. На фоні виду з замку Норшвайнштайн

Висловлюю щиру подяку кафедрі фізики металів НТУУ ”КПІ” та особисто професору Ю.М. Макогону за неоціненний досвід: Наука – це цікаво!

Катя Сліпченко, студентка групи ФМ-61,

кафедра фізики металів ІФФ 


Стажування студентки КФМ  Г. Волкової у Технічному університеті м. Дармштадт, Німеччина

Стажування студентки кафедри фізики металів  Г. Волкової на кафедрі наук про поверхню та границі поділу факультету матеріалознавства Технічного університету м. Дармштадт (Німеччина)

В період з квітня по травень 2015 року студентка кафедри фізики металів Г. Волкова проходить наукове стажування на кафедрі наук про поверхню та границі поділу факультету матеріалознавства Технічного університету м. Дармштадт (Німеччина). Стажування направлене на отримання тонких напівпровідникових плівок методами магнетронного і атомно-шарового осадження, і наступне їх дослідження методом рентгенівської фотоелктронної спектроскопії. Метод дозволяє виявити особливості електронної структури та зміну положення енергетичних зон біля інтерфейсу між фазами у напівпровідникових композиціях.


Стажування аспіранта кфм А. Орлова в синхротронному центрі SPring-8, Японія

Стажування аспіранта кфм Андрія Орлова в синхротронному центрі SPring-8 Національного інституту фізико-хімічних досліджень RIKEN (Японія).

Стажування аспіранта кафедри фізики металів Андрія Орлова в синхротронному центрі SPring-8 Національного інституту фізико-хімічних досліджень RIKEN (Японія). Було виграно гран на проведення наукових досліджень за темою: «Візуалізація процесів масопереносу в тонкоплівкових металічних композиціях під дією низько-енергетичного іонного бомбардування та термічної обробки».

Керівник проекту С.І.Сидоренко, beamlinescientistK.Kato та аспірант кафедри фізики металів Андрій Орлов в одній із експериментальних лабораторій SPring-8 BL44B2 RIKEN Material Science beamline

Аспірантом кафедри А.Орловим, на базі SPring-8 з використанням найновітнішого обладнання, було створено лабораторію вирощування чотиришарових тонкоплівкових композицій електронно-променевим методом.  Модифікована установка передбачає: можливість обробки поверхні зразків низько-енергетичними іонами та термічну обробку в різній захисній атмосфері.

Аспірант кафедри фізики металів Андрій Орлов на фоні модифікованої установки для вирощування тонкоплівкових багатошарових металічних композицій